Androidçiler için Periscope tavsiyeleri

Ya da her yeni başlayanlar için minik tavsiyeler de diyebiliriz.
Diyeyim mi? Mini mi deseydim acaba?

periscope_2android

1) Aleti dik tutuyoruz.
Her ne kadar yan tutarak daha geniş bir açı elde etsek de yorum yazanlar ve bunları okuyan izleyiciler için yatay konum zor oluyor.
Bu konuda İtalyanlar başı çekiyor. Hemen hepsi yan çekerek başladılar Periscope maceralarına. Şimdilerde düzelttiler, epeyi.

2) Cihazınız ne kadar son modelse, yayın o kadar iyi oluyor.
Eski cihazlarla yayın yaptığınızda, ütüyle, tost makinasıyla, elektrik süpürgesiyle mi çekiyorsun gibi yorumlara maruz kalabiliyorsunuz.

3) Bağlantı hızınız da cihazınız kadar önemli.
Yayın kalitesine bağlantı hızınız da etki etki ediyor tabii. Tabii, tabii.

4) Duvarları, yerleri çekmiyoruz.
Yüzünü, tipini, boyunu, posunu göstermek istemeyenler yayın yapabiliyor. Bunlar duvarı, yer döşemelerini, perdeleri çekiyorlar. Arkadan, kendini göstermeden konuşanı var, konuşmayanı var. Siz onlardan olmayın. Kendinizi göstermeyecekseniz, ya çok ilginç bi şey bulun ya da yapmayın yayın be canım. Mecbur değilsiniz.
Tüm milletlerin, duvar, yer döşemelerini yeteri kadar gördük. Yeni gelenlerin daha değişik bir duvarı olmayacaktır, herhalde.

5) Başlığınız ile yayınınız uyumlu olsun, az biraz bile olsa.
Sırf 3,5 kalp alacağım, yok takipçim olsun diye abartılı, uçuk kaçık başlık atmayın. Gerçekten uçuk kaçık bi şey yapıyorsanız, ha o zaman tamam. Ver gazı, millet yıkılsın.

6) İzleyici yorumlarını kısıtlama
İzleyici yorumlarını kısıtlayabiliyorsunuz. Yani sadece sizi takibe almış olanlar yorum yapabiliyor. Diğerleri sadece izleye, dinleyebiliyor. Ancak bazıları, yayını açmış. İzleyici yorumlarını kısıtlamış. Yayında diyor ki;” Eee kimse bi şey yamıyor… bi şeyler sorun da yanıtlayayım” diyor, “Niye kimse konuşmuyor?” diye soruyor. E güzel kardeşim. İzleyenler takipçin değil. Kısıtlamışsın. Nasıl sorsun adam? Çok yoğun izleyicisi olan yayınlarda ilk izlemeye başlayan 100, 150 kişi yorum yapabiliyor zaten. Daha sonra gelenler yorum yazamıyorlar. Yayın çok dolu diyor.

7) Bunlar işte, suya sabuna dokunmayan Periscope tavsiyeleri.
Suya sabuna dokunanları da var. Onları da yaşar öğrenirsiniz, artık.

Sağlıcakla kalırsınız, umarım.ALAKALI POSTLAR

Bir cevap veya yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir