Ekşi Sözlük Yeni Tasarımını Ben Beğendim Ki

Ekşi Sözlüğün kullandığı yeşil damla şekilinde ikonu

Responsive ve Mobil Uyumlu

Ekşi Sözlüğün uygulaması var mı bilmiyorum. Sanırım resmi bir uygulaması yok. Bu sebeple sitesinin mobil uyumlu hale dönüşmesi önemli bir adım. Gayet güzel, uyumlu ve yapısına uygun şekilde sade olmuş. Mobil cihazlarınızdan deneyin. İstrseniz masaüstü cihazınızın tarayıcısını enine küçülterek de deneyebilirsiniz.
Üyeliğim olmadığı için iç kullanımını bilemiyorum. Dışardan yapı ve kullanılım açısından oldukça iyi iş çıkarmışlar bence.

Küçük Yeşil Damla İkonu

Yeni ikonu da güzel olmuş. O eski ‘ilginç’ yazı karakteri ile yapılmış logolarından kurtulmaları da iyi hareket.
Sonuç Olarak
Ben beğendim. İstediğiniz cihaz ve tarayıcı ile girin. Gayet güzel çalışıyor. Microsoft Edge ile bile denedim.ALAKALI POSTLAR

"Ekşi Sözlük Yeni Tasarımını Ben Beğendim Ki" için 2 yorum var

  1. Zaten bir önceki tasarım da responsive (tüm ekran boyutları için uyumlu) idi. Antik temadan yeni temaya geçişte ben desteklemiştim çünkü sadece modernize edilmişti tema fakat bu defa olay çok başka. Bembeyaz fon üzerine siyah yazı nedir? Sözlük orası. İnsanlar sürekli yazılanları okuyor. Kör mü olalım? Bu tema fazla gitmeyecek, eskiye dönülecek diye düşünüyorum.

    1. Eskiye dönüleceğini düşünmüyorum. Ancak tema renkleri ile oynayabilirler. Beyazları biraz kırabilirler. Yazıların rengi ise uygun görünüyor. #333 kullanılmış.

Bir cevap veya yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir