En iyi yemek sitesi

- 12.616 gösterim

portakalagaci logosu

En iyi yemek sitesi seçimimiz tamamen subjektiftir. Ancak belirli kriterleri de göz ardı etmedik elbette. Bir çok yemek sitesi, daha doğrusu tavsiye ve/ veya püf noktası tadında bir çok site var. Ancak portakalagaci.com diğerleri arasından sıyrılabiliyor. Nasıl mı?

Bir site, özellikle de blog olunca ilk sırayı içerik alır. portakalagaci.com içerik olarak dolu dolu bir site. Aradığınız her yemek, tatlı ve benzerini, bir çok değişik alternatifini bulabileceğiniz bir site. Ara için google servisi kullanıyorlar. Bu da gayet profesyonel bir seçim. Biz de “mercimek” kelimesini aratalım dedik. Görüldüğü gibi 2. sırada portakalagaci.com çıkmaktadır.
Sitenin başarısının arkasında yatan bir diğer neden iyi bir site içerik ve yönetim sistemi seçilmiş olması. Site typepad.com ile yapılıyor. Böylelikle içeriğin yanında görsel olarak da temiz bir yapı ve güzel bir site yaratılmış oluyor.
Görsel kısım ile ilgili olarak sitenin başarısının arkasında 2 önemli neden daha göze çarpıyor. En önemlisi site sahibesinin canon eos 20d fotograf makinesi ile çektiği yemek resimleri. Tablo gibi çekilen resim ile yemek tarifleri çok daha etkileyici ve takip edilesi hale geliyor.
Bir diğeri ise sitenin üzerindeki logo görsellerini (üst başlıkları) de profesyonel olarak penelopeillustration.com‘a hazırlatıyorlar.
Gelelim sitenin başarısının en önemli etkenlerine;

Ayşe’nin tarifleri bölümünü yazan ablası ve annesi, sitenin bu hale gelmesinde en büyük paya sahip kişiler.

İşte site sahibi bu şekilde açıklıyor.

Tüm yukarıdaki etkilerin sonucu, portakalagaci.com sitesi biz incelediğimizde 23.647 Alexa Rank’ine sahip idi. Google pagerank 5/10 idi. Çoğu blog veya site bu tür bilinirliğe ve popülariteye sahip değil.

Kendilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Bir cevap veya yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir