Monopoly için oy verir misiniz?

Monopoly oyunu dünya baskısı için şehir seçiyor. Sizde şehrinizi aday gösterebilir ve/veya şehriniz için oy verebilirsiniz.

Eminiz monopoly oyununu en az bir kere oynamış olanlarınız vardır. Yoo o kadar da çocuk oyunu değil. Hatta eskiden “Borsa” adı altında ülkemizde bir çeşit taklidi de bulunuyordu. Neyse…

Kutu oyunlarının belki de en bilinenidir. Türkiye basımında İstanbul’un semtleri kullanılmaktadır. Anlaşılan o ki Monopoly yaratıcıları kapsamı daha genişletmek istemişler. Belkide artık kutu oyunlarının, internet ve bilgisayar oyunlarına yenik düştüğünden, tekrar dikkat çekmek istediklerinden bu tür çabalara girişmişler ve monopolyworldvote.com isimli site altında dünya basımı için bir oylama, seçim kampanyasına başlamışlar. İstediğiniz bir şehri dünya basımı için aday gösterebiliyor ve oy veriyorsunuz.

Bizim dikkatimizi çeken sitenin Türkçe sayfalarınında olması elbette. Sıralamaya baktığımızda İstanbul/Türkiye’nin %1.7 oyla henüz 24. sırada olduğunu gördük. Yani henüz çok gerilerde görünüyor. Bu arada “joker” şehirler arasında İzmir’de var.

Detaylı Türkçe bilgi Hasbro sayfalarında bulunuyor.

Bu yıl şubat 29 çekiyor ya, oylama son gününü de 29 Şubat 2008 olarak seçmişler.
Üye olmak için.
Zaten üye iseniz oy vermek için.
Evet sizde dünya çapındaki bu oyunun dünya basımında kendi şehriniz veya Türkiye’den İstanbul‘un kazanmasını istiyorsanız önce üye olun ve oy verin.
Olur mu? Olur. Gayet de iyi olur.

"Monopoly için oy verir misiniz?" için var

  1. Oyunu daha önce oynadım ama pek eğlendiğim söylenemez yine de böyle bir oyun hazırladığınız için tebrik ederim.Çok başaralı

  2. lütfen konyada olsun bu oyun içinde bızde 4 tane var her çeşitten var eger olursa çok sevinirim sağolun

Bir cevap veya yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir