Twitter Direkt Mesaj Engelleme

Twitter Direkt Mesaj ikonu, mavi renkli zarf şeklinde

Twitter Üzerinden Gelen İstenmeyen Direkt Mesajlar

Twitter üzerinden hesabınıza yönelik zararlı mesajlar gönderenler olabiliyor. Hesabınızı ele geçirmeye yönelik bu mesajlar’ı kolayca engelleyebilirsiniz. Twitter’ın Direkt Mesajlar Hakkında sayfası detaylı bir şekilde Direkt Mesajlar ile bilgileri içeriyor. Tabii hemen hepimiz bu tür bilgilendirme yazılarını pek okumuyoruz. Ta ki ihtiyaç duyuncaya kadar.

Takip Etmediğiniz Kişilerden Gelen Direkt Mesajları Engelleyin

Bu işlemi Twitter’ın hem web hem mobil arayüzünden kolayca yapabilirsiniz.
Hesabımızın Ayarlar bölümüne giriyoruz > Gizlilik ve Güvenlik bölümüne tıklayın > Web arayüzde sayfanın en sonunda Direkt Mesajlar bölümü var/ Mobil’de ise ikinci işaretlenebilir alan; Herkesten Direkt Mesaj Al bölümü.
Bu bölümün işaretlemesi aktif ise herkesten, takip etmediğiniz hesaplardan da mesaj alabilirsiniz demektir. Bu işaretlemeyi kaldırın.
Böylece sadece takip ettiğiniz kişilerden direkt mesaj alacaksınız. Herkes size direkt mesaj gönderemeyecek.

Emin Olmadığınız Bağlantılara Tıklamayın

Bu önlem elbette %100 bir güvenlik sağlamıyor. Takip ettiğiniz hesap üzerinden de istemediğiniz direkt mesajlar gelebilir. O hesap ele geçirilmiş veya bir uygulama o kişinin yerine mesaj atmış olabiliyor. Bu sebeple emin olmadığınız bağlantılara tıklamayın, açmayı denemeyin. Zaten bu genel bir kural aslında, emin değilseniz en iyisi o linke gitmemek, yapacağınız en iyi davranış olacaktır.
Yine ek önlem olarak Twitter hesabınızı kullanabilecek uygulama ve hizmetleri seçerken dikkat edin.


GÖSTERİM
139

AMP
Twitter Direkt Mesaj Engelleme

ALAKALI POSTLAR

Bir cevap veya yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir