Twitter Favori Yıldızını Beğen Kalbine Çevirdi

Twitter pembe kalp
Twitter pembe kalp

Twitter yıldız şeklinde favoriler –favorites– olarak işaretleyebildiğimiz ikonunu kalp şekline çevirdi. İsmini de beğeniler –likes– koydu. Kaynak: Hearts on Twitter.

Niye Yapmış?

Kendi anlatıklarına göre, daha kolay, daha anlaşılabilir bir kullanım için yapmışlar. Özellikle yeni gelenler- Twitter’ı yeni kullanmaya başlayanlar– için yıldız kafa karıştırıcıymış.
Kalp ise tüm diller, kültürler ve zaman dilimleri için evrensel olarak kabul görmüş bir işaret. Ayrıca yaptıkları testlerde insanların kalp değişikliğini sevdiklerini belirtiyorlar.

Hem favorites, hem likes olmaz mı?

Evet madem kullanım alanları farklı niye ikisi de olmasın ki? Eminiz bunu da düşünmüşlerdir. Tasarım ve veri depolama olarak sorun çıkarmış olabilir.
Bildiğiniz gibi Twitter yeni gelen/ kayıt olan kişi sayısında ki yavaşlama sebebiyle sıkıntılar yaşıyordu. Bu kararı da yeni gelenler için aldıkları belli. Oysa milyonlarca kişi ise o yıldız ile değişik bir şekilde kullanım geliştirmişlerdi. İkonun değişmesi bir yere kadar da, anlamının da değişmesi mevcut kullanıcıyı rahatsız edebilir.
Görünen o ki, Twitter o bölümün anlamınında artık değişmesini istiyor.ALAKALI POSTLAR

Bir cevap veya yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir