WordPress siteleri sansürlendi

WordPress.com ve sitelerine ulaşılamıyor

wordpress.com altında yayın yapan sitelere ulaşılamıyor. Herhangi bir mahkeme kararı yazısı da çıkmıyor. Sansürlenmiş, ulaşılması engellenmiş ancak bir bilgi yok. Hem de sayfa bazlı engellenme yapılacağı söylenmesine rağmen WordPress.com’un tamamına erişim engellenmiş ve sansürlenmiş.

wordpress_sansur15

Konu ile ilgili bilgi yok hiç bir yerde. O harika dijital, internet, teknoloji siteleri, girişim falan zirveleri yapan site/ siteler var ya, hah onlar da konuyu yazmamışlar. Parayı yazmaktan, sansürü yazmaya fırsatları olmuyor tabii. Tabii yurtdışı kaynaklar da konuyu daha yazmadı ya, yazsın mashable ondan sonra yazarlar belki.ALAKALI POSTLAR

"WordPress siteleri sansürlendi" için 7 yorum var

 1. Hocam ben erişebiliyorum şuan. Bi’ aksaklık oluşmuştur belki de. Bu arada konuyla alakasız ama nayn.co ile ilgili bir eleştiri yazısı yazmadığınızı farkettim. Ben sitenin içerik olarak eksik olduğunu fakat fikir olarak harika olduğunu düşünüyorum. Umarım çöpe atılan girişimlerden bir yenisi daha olmazlar. Siz ne düşünüyorsunuz?

 2. Merhaba
  Biraz önce sizin bu yazınız üzerine sitemi ve wordpress.com u kontrol ettim. Sorunsuz bir şekilde erişim sağladım. Acaba Edit eklemeyi düşünüyor musunuz?

 3. Bir aksaklık yok. Şu an sadece VPN ile erişilebiliyor. Tüm wordpress.com ülkeye kapalı. Ufuk söylediğin siteyi bilmiyorum. Sen bahsedince girdim baktım. Güzel bir wordpress çalışması olmuş. Evet fikir güzel. Neyini eleştireyim, niye eleştireyim bilemedim.

 4. Tib üzerinden sorgu yapınca herhangi bir karar gözükmüyor. Ayrıca dns ayarlarımı otomatiğe alıp yine denedim wordpress.com’a girişte sorun yok.

  Ek olarak twitter hesabınızdan yaptığınız rt’deki görüntü, mahkeme kararlarının görüntüsünden farklı. üç ünlem var, erişimi engellenen sitelerdeki görüntü o değil…

  yüzde 99; internet servis sağlayıcınızın uyguladığı bir muamele söz konusu bence.

  bende sorun olmadığını söyledim, ttnet’teyim.

  1. Hkaan şimdi servis sağlayıcım aradı ayın 9 itibariyle site yasaklı. Kendilerine yazı gelmiş.

Bir cevap veya yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir