Bir responsive olsun, bir mobil olsun aman isteyen istediği yerden sitemize girebilsin diye şirketler uğraşıyor duruyor. Ülkemizin güzide, en büyük 3 takımının siteleri ise …ooo bi haber bunlardan.

3 büyük futbol takımımızın umurunda değil, görünüyor. 3 büyüğü açalım( Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş). Bakın sitelerine ne mobil ne de responsive. Hadi tabletten girince idare edebilir ama cep telefonunundan girdiğinizde olmuyor. Olmamış. Yani hiç olmamış.

Tabii bunlar parası, bütçesi olmayan ufak şirketler, sitelerini mobil uyumlu yapamıyorlar diyecek halimiz yok değil mi? Paralar havalarda uçuşuyor. Umurlarında olsa az biraz parayı ayırırlardı herhalde. Hatta en iyisini, en material, en responsivini yaptırılar. İsterlerse. Değil mi? Avrupalara, amerikalara, danimarkalara yaptırırlardı en uyumlusundan sitelerini.

Demek ki umurlarında değil.

Yahu gerçekten bir kişi de çıkıp demiyor mu sitemizi responsive, uyumlu, uyarlı yapalım diye?
Bu takımların reklam ajansı, danışmanlık aldıkları yerler yok mu? 2000 yıllarında ki gibi ajanslarla mı çalışıyorlar? Hani sitemiz internet explorer bilmem kaç ile en iyi görünür dedirten ajanslar vardı. Diğer tarayıcıları ‘aman kaç kişi giriyor o tarayıcılarla’ diye yok sayan ajanslar.
Mobil, özellikle de cepten internet kullanımı %70lere dayanmış, koskoca takımlarsınız, sitenizi mobil uyumlu yaptıramıyor musunuz! Olur mu?
NOT:Ankara Gücü’nün sitesi uyumlu. Bursa Spor’un ise mobil sitesi mevcut