Nedir

SuniPeyk, ” Yapay Uydu” demektir.
Harika siteler sitesi olarak bize harika gelen şeyler olabiliyor sitede, yazı ve görsel olarak. Belki siz de ilginizi çekecek bir şeyler bulursunuz.

Genel Olarak

Çeşitli konularda yazılar yayınlanır. Özellikle YENİ Türkçe siteler ilgimizi her zaman çekiyor hala, tabii bulabilirsek. Çok genel olarak da, posterler, grafikler, wordpress, bilimkurgu ve internet üzerine bir şeyler var, sitede.

Son zamanlarda da eski unutulan teknolojilerin görsellerini de çiziyoruz. Ülkemizin eski ve kaybolmaya yüz tutumuş veya kaybolmuş eski logo, amblem, damga ve işaretleri üzerine yazılar ve çizdiğimiz görseller de bulunmaktadır.

Film ve romanları da seviyoruz tabii. Ha biraz da Yapay Zeka (AI) hakkında yazılar ve denemeler var. Hatta site kodlarında yapay zekadan yararlanıyoruz bile.

Teşekkürler

Sunipeyk’in bu kadar uzun süre var olabilmesinin arkasında Hasan Yalçınkaya vardır. Siteyi kapatacağım gün hızır gibi yetişmiş, kendi elleri ile tüm siteyi taşımış ve himayesine almıştır. Sağolsun var olsun.

Daha sonra da, sitenin yayında olması ve kalmasını sağlayan bu topraklardaki en iyi WordPress uzmanı Mustafa Uysal‘ dır. Kendisinin geliştirdiği servisler; WP Handle ve Powered Cache ile site sorunsuz ve çok hızlıdır. Mustafa Uysal sayesinde PageSpeed Insights üzerinde sunipeyk.com dan hızlısı ve yüksek puanlısı yoktur! Kendisi şahane bir insandır. Yaşama tutunma sebeplerimdendir.

Bu iki insan olmasaydı bu site yıllar yıllar önce internetin içinde kaybolup gitmiş olacaktı. Onların sayesinde internette kalan en eski bloglardan biri de sunipeyk.com’ dur.

Site WordPress altyapısı ile yayınlanmaktadır. Sitenin ilk ve temel teması Kubrick idi. Ancak seneler içinde değişmedik bir satır kodu kalmamıştır.

YENİ YAZILARDAN HABERDAR OLUN

Sadece yeni yazıların gönderimi yapılmaktadır. Başka bir eposta almazsınız. Gizlilik Politikamızı okuyabilirsiniz.

Sunipeyk Mag

Flipboard üzerinde Sunipeyk Dergisi Sunipeyk Mag– The one and the only.

Bize ulaşmak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Son güncelleme: 1.077