Biçim 
egazete zammı

eGazete Fiyatı 2 Yılda Yüzde 120 Arttı

2012 yılında eGazeteye geçip, basılı, kağıt gazete almayı bırakmıştık. O zaman için %75 oranında bir tasarruf sağlamıştık.
Konu ile ilgili yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Böyle Zam Oranı Olur mu?

Yüzde 120 Zam

Tüm rakam ve örnekler Hürriyet eGazete içindir. Diğerlerini bilmiyorum.
Peki şimdi kaç lira? 120 Lira.
Yani günlük olarak 0.33 Liraya geliyor. 0.15 Liradan %120 artışla 0.33 Liraya çıkmış. Hem de sadece 2 yılda. Basılı, kağıt, fiziki -artık ne derseniz deyin adına- gazeteyi almayıp eGazeteye geçmekle tasarruf veya kar oranımız kaça düşmüş; %75’den %44‘e düşmüş.

Sonuç

Sonuç; tüketici kaçmıyor mu? Abone rakam ve seyrini bilmiyoruz tabii. Fiyat arttıkça abone sayısı düşüyor mu? Bir de abone sayısı artsa bile eski , önceki aboneler devam ediyor mu? Bu da önemli. Sonuçta yeni müşteri/ okuyucular geliyor olabilir. Peki eski müşteriler? Onlar kaçıyor mu?
Bu soruların cevabının Hürriyette olduğunu hiç sanmıyorum. Çünkü CRM’leri sıfır.
Yeni yıl ile birlikte Egazete ile ilgili promosyon yapmışlar. fiyatı 99 Liraya indirip 2 de dergi eklemişler. Ancak 1 ay önce üyeliğimi yenileyen benim için indirim yok. Dergi de yok.
Hürriyet müşteri/ okuyucu ilişkilerine bunu yazdım. Bana da bu indirim egazete maili gönderdiler çünkü. Yanıtları ” fiyatlar duruma göre değişiyor” oldu. Yani mevcut müşterilerine bir indirim yapmıyorlar. sonra iki güne bir bu promosyon maillerini göndermeye devam ettiler. Hala da gönderiyorlar. Demek ki istedikleri kadar bir e-abone sayısına ulaşamamışlar. Habire tarihi ileri atıyorlar. Ve bana da bu mailleri göndermeye devam ediyorlar. Sonuçta mail bildirim aboneliğinden çıkmakta buldum selameti.
Eee aboneliği yenilemişsin, neye yazıp duruyorsun, söyleniyorsun diyebilirsiniz tabii; Haklısınız da.

Seneye de eGazete aboneliğimi yeniler miyim?

Kimse kimsenin babasının oğlu değil. Fiyata bakacağım. Uygun olmazsa yenilemem aboneliğimi. O kadar.

61
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir