para ikonları

Emekli Maaşı Promosyonu 7000 Lira Oldu

70

Okuma süresi: Yaklaşık 2 dakika.

Emekli maaşına SGK promosyon tutarları çok düşük kaldı. Bazı özel bankalar çok daha fazla promosyon vermeye başladılar. Yılbaşında da kampanyalar yapılmıştı. Şimdi yine artışlar olmuş. Emekli maaşınızı taşıdığınızda toplamda 7000 lira promosyon veren banka var.

Hangi banka emekli maaşını taşıyana yüksek promosyon veriyor?

Akbank veriyor. Akbank SGK Emekli Maaş Ödemeleri sayfasında açıklamış. Orada ki tabloyu buradan da vereyim. Sayfa değişebiliyor, yok olabiliyor ilerleyen zamanlarda.

Maaş Tutar AralığıSGK Promosyon TutarıEk Promosyon TutarıToplam Promosyon Tutarı
0-1.499 TL500 TL4.150 TL4.650 TL
1.500-2.499 TL625 TL5.175 TL5.800 TL
2.500 ve üzeri750 TL6.250 TL7.000 TL
Kaynak: akbank.com

Tabloda görüldüğü gibi SGK promosyon tutarını devlet veriyor zaten. Bu tutarı her banka veriyor, maaşınızın yattığı. Ek promosyon ise bankadan bankaya değişiyor. Bankalar çşitli zamanlarda kampanyalar yapıyorlar.

Diğer bankaları bilmiyorum ancak, Akbank geçen sefer promosyonları yükselttiğinde mevcut emekli maaşı Akbank’a yatan müşterilerinin promosyonlarını da güncellemişti. Tabii başvurmanız gerekiyor.

Bu sefer de promosyonları güncellendi. Sene başında aldığımız promosyonun üzerinden hesap yapıp onu sizden geri alıyor. Sonra da yeni promosyon ile tekrar güncelliyor. Kabaca, sene başında 2.500 lira promosyon ödemesi aldıysanız onu geri veriyorsunuz. Banka da size 7.000 lira ile yeni promosyonu veriyor. 4.500 lira daha almış oluyorsunuz. Yani kampanya sadece emekli maaşını yeni taşıyanlar için değil. Mevcut emekli maaşı müşterilerini de kapsıyor.

Siz de kendi bankanıza sorun “emekli maaşı promosyon güncellemesi” olarak. Evet adı bu. Hatta şubeye gittiğinizde promosyon diyorsunuz onlar hemen anlıyor ve işlemi çabucak yapıyorlar.

Diğer bankaların ne kadar verdiğini internetten araryıp bulursunuz artık. Şimdi fazla veremeyen banka bir kaç gün sonra kampanya yapabiliyor. Yapmazsa siz de taşırsınız maaş hesabınızı istediğiniz bankaya.

Yorum yok

Yazı altı elemanları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir