göz ve telefon ve aradaki mesafeyi gösteren bir ok ve en az 30 cm yazısı

Göz Telefon Mesafe

51

Okuma süresi: Yaklaşık 1 dakika.

Sürekli kullandığımız telefonlar ile gözümüz arasında yeterli bir mesafeyi korumamız gerekir. Burada telefon derken cep telefonlarını kastediyorum tabii. Diğerlerini unutalı çok oldu.

Cep telefonu ile gözümüzün arasındaki mesafe en az 30 cm olmalıdır. Çocuklar için ise 40 cm’in altına kesinlikle düşülmemesi gerekiyor. Santimetre olarak sürekli ölçemeyeceğiz elbette. Bu sebeple 2 karış kadar mesafe olmasına dikkat etmemiz uygun olur.

Genel olarak telefon, cep telefonundan bahsediyoruz ancak tablet ve bilgisayar ekranları içinde geçerli bu mesafeler, en az.

Ufak Bir Göz Egzersizi

Bir de yapmanız gereken ufak bir egzersiz var. Uzun ve yoğun olarak ekrana bakmak zorunda kalıyorsanız ve kaldığınız zamanlarda 20 dakikada bir 20 saniye 6 metre uzak mesafeye odaklanın. Kaldırın kafanızı sadece 20 saniye 6 metre uzağa bakın.

Sürekli ve uzun süre telefonunuza bakıyorsanız, ki bakıyorsunuz kesin, başınızı eğmeyin. Telefonu göz hizanıza getirin. konu ile ilgili olarak 2014 yılından Başın Öne Eğilmesin Telefona Bakarken yazımızı da okuyunuz, lütfen.

1 yorum var

Yazı altı elemanları

"Göz Telefon Mesafe" için 1 yorum var

Yorumları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir