İki yönlü güvenlik

Güvenli Oturum Aç

- : 104

WordPress Oturum Açma

WordPress’in en sorunlu güvenlik zafiyetlerinden birisi de güvenli oturum açma kısmıdır. Siteniz ne kadar güvenli olursa olsun, şifreniz ne kadar güvenli olursa olsun çeşitli saldırılar olabiliyor.

WordPress.com ve Jetpack eklentisi

Sayesinde siteniz ister http ister https ile güvenli olsun, fazladan bir güvenli oturum açma olanağı sağlanıyor. Hem de ücretsiz.
Kısaca WordPress.org yani kendi barındırdığınız sitenizin yönetim paneline giriş için WordPress.com üzerinden güvenli hem de iki yönlü güvenlik ile giriş yapılmasını sağlayabiliyorsunuz.

  • Bunun için elbette bir WordPress.com hesabınız olması gerekiyor. Akismet ve Jetpack eklentisi kullanıyorsanız zaten WordPress.com hesabınız vardır. Yoksa da kolayca ve ücretsiz olarak açabilirsiniz.
  • İkinci olarak Jetpack eklentisi kurulu olmalı. Sonra ilgili modülü aktive etmeniz gerekiyor. Modülün içinde ayarlar kısmı yok. Değişik ayarlar için WordPress.com Secure Sign On yazısında belirtilen function dosyanıza ekleyeceğiz kodları kullanmanız gerekiyor.

Cep telefonunuzu tanımlarsanız giriş yapmak için doğrulama sms’i gönderiyor. Böylece iki yönlü güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz.
Elbette bu önlem de tek başına yeterli değil. Yine de hiçbir şey yapmamaktan daha iyi. %100 garanti değil ancak önlem önlemdir.
Hesabınızı, şifrenizi, sitenizi elegeçirmek isteyenlere karşı durumunuzu bir kademe daha güçlendirmiş oluyorsunuz.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

PAYLAŞ

Bir cevap veya yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site spamları azaltmak için Akismet kullanmaktadır. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenmek için; Akismet Privacy