uk flag

made in the UK

Önsöz

Aslında yazı bahane… Bakınız bunu bu kadar açık ifade etmek istiyorum. Altta gizli bir “sunipeyk’e müzik katma” amacı var… ya da sunipeyk abilerim ( benden büyük olduklarını bir yazışma arasında ağızlarından kaçırdılar – ki söyleee kaaaç yaşındaaasın derseniz ben de 30’um nacizane ) artık sabah mı koyar bunu bilemem… Ben hemen hergüne bu şarkıyla başlarım iyi gelir… Belki başkalarına da iyi gelir.
Ama mekanın amacından da sapmayalım.

Özel İngiliz Grubu

İlle de birşeylerden bahsedeceksek, Suede‘den bahsedelim… Birçok grup ve müzisyene ilham kaynağı olmuş the smiths ve ardından yoluna yalnız devam eden morrisey bir yana benim için en özel İngiliz grubudur Suede. 80’li yılların sonunda kurlulmuşlardır. İlginç bir ayrıntı ( benim açımdan ) Amerika’da “London Suede” diye anılmalarıdır. En iyi zamanları 90’lara tekabül eder. İlk albümleri “Suede” , kaseti aldığımda beni acayip heyecanlandırmış; So Young, Animal Nitrate, Breakdown gibi muhteşem parçalarla beni alıp götürmüştür.

Yukarda izlediğiniz (izlemediyseniz şimdi izleyin) parça kendilerinin son single’ı… maalesef… Ama dediğim gibi kıpırdanmak ve güne iyi başlamak için benim sayılı reçetelerimden.
SuniPeyk’den not: almosthuman SuniPeyk Müzik Direktörlüğüne terfi ettirilmiştir.

Ek not: Bu yazıyı almosthuman yazmıştır. Hatıra olarak bu sitede saklıyoruz.

91
Etiketler:
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir