paypal logo

Paypal Türkçe

79

Okuma süresi: Yaklaşık 1 dakika.

Paypal Türkçe sayfalarını yayına almış.

Servise www.paypal.com/tr adres, üzerinden ulaşabilirsiniz.
Türkiye için nasıl ve hangi hizmetlerin verildiğini bu sayfadan öğrenebiliyorsunuz.

Paypal Türkçe sayfalarını yayına almasına rağmen henüz Türk bankalarına ödeme geçmiyor. Ancak kredi, banka ve ön ödemeli denilen kartlarına para geçiyor. Bir de Amerikan bankalrında ki hesabınıza. Umarız kısa süre sonra Türk bankalarıyla da çalışmaya başlarlar.
Henüz Türk Lirasını da kabul etmiyorlar. Servisin yaygınlaşabilmesi Türk Lirasının desteklenen para birimleri içine girmesi ile olacaktır.

İlk PayPal bağış butonunu koyacak blog’u da merak ediyoruz.

7 yorum var

Yazı altı elemanları

"Paypal Türkçe" için 7 yorum var

Yorumları
Geri bildirim: oyyla.com

Bu iyi bir haber.. Umarım kısa sürede Türk bankalarından biri anlaşma yapar.. Zira paypaldaki paramızı ancak kredi kartımıza aktarabiliyoruz..

Paypal kullanan var mı?
Kısaca deneyimlerinden bahsetseler çok sevineceğiz?
Özellikle bağış kısmı ile ilgili olarak.

Eskiden hep üye olucam diyordum ama bazı sıkıntılar oluyordu. Şimdi hazır Türkçe olmuş, üye olmadan bırakmam. Her yerde çok büyük kolaylık sağlıyor.

Paypal’i e-bay ile yıllardır kullanıyorum. Nefis bir sistem Türkiye’deki e-ticaret için olağanüstü önemli. Öyle ki ülek krizden çıkar. Dükkanlar kendi yerleri kadar e-baydan satış yapıyor ve herkes ödemede paypal kullanıyor…

Eğer Türk lirası ile başlarsa paypali sitemde kullanacağım. Ancak bağış şeklinde değil. Beni rahatsız ediyor öylesi. Bir e-kitap, e-hizmet karşılığı daha şık ve onurlu olur veya hosting giderleri falan filan 🙂

MoneyBookers’i YTL (TRY) kuru ile Türkçe olarak kullanabilirsiniz. Hem Paypal gibi dispute gibi durumlar ile uğraşmazsınız.
MB, PP’ye göre biraz daha pahalıdır ve tüccar API’leri için PP gibi otomasyona dayalı bir sistemi yok, müşteri hizmetleri ile iletişim kurmanız lazım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir