Biçim 
Star Trek Discovery, red

Star Trek Discovery ilk 2 Bölüm Yayınlandı

Star Trek Discovery Başladı

Yeni Star Trek dizisi Discovery’in giriş bölümü olarak ilk iki bölümü yayınlandı. Dizinin CBS sayfası resmi sayfası ancak startrek.com üzerinden de bilgi ve haberlere ulaşabiliyorsunuz ki bu site de CBS Entertainment’ın bir parçası. Elbette resmi twitter hesabını da takip edebilirsiniz.

Star Trek Discovery Hangi Zamanda Geçiyor?

Dizi ilk serinin 10 yıl öncesini anlatıyor. Yani Kaptan Kirk, Mr.Spock ve Atılgandan 10 yıl önceyi. Böyle konumlandırmışlar. Ancak Star Trek evreni pek memnun değil. Tam oturmamış olduğunu düşünüyorlar. Dizi yapımcıları ise Discovery’nin orjinal diziden (TOS) 10 yıl öncesini anlatığını kabul ediyor ancak Discovery’nin daha bağımsız, kendi karakterlerini yaratan bir dizi olacağını söylemişler.
Detaylı bilgi için elbette wiki Star Trek: Discovery

Star Trek Discovery Giriş Bölümü

İlk bölüm adları şöyle;

  1. The Vulcan Hello
  2. Battle at the Binary Stars

İlk iki bölümde henüz USS Discovery yok. USS Shenzhou isimli bir başka Yıldız Filosu gemisi ile başlıyor.
Klingonlular var. Fakat bir çok gemi ve savaş sahnesi olmasına rağmen meşhur Klingon Bird of Prey‘i göremedim. Daha doğrusu bildiğimiz o şekli ile yok sanırım. Gemileri çok değişik stilize etmişler. Görselleri henüz pek yayında değil. Dizi ilerledikçe daha fazlası ortaya çıkacaktır.
Neyse çok fazla spoiler olmasın.
Görsel olarak dizi iyi. Tabii bir bilimkurgunun güzel olabilmesi için kurgu kısmının çok iyi olması gerekir. Hikaye umarım sağlam gelişir. Gelişirse biz de seyrederiz.
BONUS;

Star Trek Discovery Jenerik Giriş Bölümü

Dizinin Giriş/Jenerik bölümünü Youtube: Star Trek: Discovery (Main Title Sequence) üzerinden seyredebilirisniz.

187
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir