the mandalorian poster

The Mandalorian, Adeta Kovboy Filmleri Dizisi

186

Disney Plus platformu üzerinde yayınlanmaya başlayan Star Wars dizisi The Mandalorian ilk iki bölümünü yayınladı. İki bölümü üst üste seyretme fırsatı yakaladım. Çok genel olarak dizi fena değil. Kişisel olarak ilk iki bölüme bakarak fena değilin ötesinde bir değerlendirme yapabilmem mümkün değil.

Öncelikle Disney için ve de yeni yayına başlayan Disney plus platformu için iyi, fena değil, güzel, e güzel işte gibi değerlendirmelerin yeterli olmaması lazım. Daha… çok daha iddalı bir başlangıç beklerdim; hem The Mandalorian dizisi için hem de Disney Plus platformu için.

Kovboy, Western Etkisi

İlk iki bölümü Star Wars ve evreni kısmını biraz bile görmezden gelerek değerlendirirseniz, bariz ve baskın kovboy/western etkisini görebilirsiniz.

Mandalorian’ın pelerini, yürüşü gibi özellikleri geçsek bile özellikle ikinci bölümde; bariz meksikalı haydutlara baskın kısmı hemen hemen olduğu gibi alınmış. Hatta ve hatta büyük miktarda katliam için sık kullanılan mitralyöz sahnelerinin birebir aynısı, Star Wars lazer topu/makinelisi ile yapılmış.

Örnekler çoğaltılabilir. Ancak kısa bölümler için çok spoiler vermek zorunda kalınır, ki gerek yok. Tadınız kaçmadan seyrediniz.

Bütün bunlara rağmen Star Wars kısımları diziyi kurtarıyor mu? Sanırım evet. Imdb’de dizi iki bölüm ile 9.1 puana erişmiş.

Şimdilik bu kadar. Seyretmeye devam ederim. Ancak çok çok daha güzel bir başlangıç beklerdim, diziden ve Disney’den ve de plusından.

Yorum yok

Yazı altı elemanları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir