cam modülü, ci modülü ikonu

Uydu Alıcılı Televizyonlar, CI Modülü ve Teledünya

715

[ Okuma süresi yaklaşık 2 dakikadır ]

Uydu alıcısı içinde, CI modülü/ cam modülü yuvası olan bir televizyonunuz varsa yayın sağlayıcısının kutusuna muhtaç değilsiniz.

Televizyonunuzun kitapçığında Tv sistemi kısmında DVB-C, DVB-T yazıp yazmadığını kontrol edin. Daha emin olmak isterseniz, televizyon markanızın çağrı merkezini arayın. Ancak yaklaşık 10 senedir digital televizyonlarda bu sistemler var.

Televizyonunuz HD ise yayınları HD değilse SD olarak alabiliyorsunuz.

CI Modülü

Bu CI modüller kartlı abonelikle çalışan hemen tüm sistemlerle çalışabiliyor. Digitürk de eskiden destek veriyordu ancak epeydir vermiyor. Dsmart CI modülü ile yayınları alabileceğiniz üzerine reklamlar vermeye başladı.

Bu sistem oldukça uzun zamandır var. 1997’den beri olan bir sistem. Modüllerinde çok çeşidi var.

Teledünya CI modül/ cam modül için kurulum desteği vermiyor. Modülü kendiniz temin etmeniz veya bayisinden gidip almanız gerekiyor. CI modülünün- Conax olarak da biliniyor- orjinal olması önemli. Yoksa sorun çıkabiliyormuş. Dikkat etmeniz gerekiyor. Sonrası kolay.

Teledünya

Teledünya yayını almak için Conax olarak bilinen CI modülü, Teledünya aboneliği ve size verecekleri kart yeterli.
Gerisini akıllı televizyonunuz kolayca hallediyor.

Türksat Kablo artık Kablo Tv için hiçbir şey yapmıyor. Pek kanal kalmadı içinde. Olanların bir kısmı da bozuk gösteriyor zaten. Yakında sonlandıracak.

Teledünya da kablo tv hattı üzerinden geliyor. Ancak evinizin iç duvarlarından geçen kablo döşemelerinizde sorun olursa yayın etkileniyor. Türksat kablo sadece kapınızın girişine kadar olan sinyalin kalitesinden sorumlu. Evinizin içine karışmıyor. Kanal yayın, izlenme kalitesi için de hep aynı şeyi söylüyorlar; “Sıva altı kablolarınızı kontrol ettirin, değiştirin”.

Sonuç

Kanal problemlerini hallederse Teledünya yayın kalitesi -HD-, sayısı/ fiyat oranı gayet iyi. Şimdilik…

2 yorum var

Yazı altı elemanları

"Uydu Alıcılı Televizyonlar, CI Modülü ve Teledünya" için 2 yorum var

Yorumları

Merhaba sizden birşey öğrenmek istiyorum. Arkadaşımın verdiği elimde Filbox modül var. Teledünya kartı ile çalışmıyor ne yapmam gerekiyor. Saygılarımla

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir