Zargan İngilizce Sözlük

653

[ Okuma süresi tahmini 2 dakikadır ]

Zargan İngilizce Sözlük. İnternet üzerindeki en başarılı, en sade uygulamalardan bir tanesi. Üstelik ücretsiz. Yani siz üye oluyor ve istediğiniz kadar kullanıyorsunuz. Hiç bir ücret vermiyorsunuz. Biz de uzun süredir üyeyiz. Kullanmaktayız. Hep çok memnun kaldık.
Şimdi bir çok yeni özellik daha eklenmiş.

İki tanesi gerçekten kullanıcı tarafı için çok faydalı ve önemli yenilikler.

Bunlardan ilki;

Artık “dil seçme” derdi yok!
Yeni tasarımımızda, sözlüğün kullanımını hızlandırmak amacıyla “dil seçme” mecburiyeti kaldırıldı.

İstediğiniz kelimeyi, İngilizce veya Türkçe arama kutusuna yazıyorsunuz, sistem kelimeyi tanıyor ve karşılığını getiriyor. Büyük kolaylık.
Bir diğeri;

Çok daha akıllı arama !
Kelimeleri yanlış bile yazsanız, harf hatası yapsanız yine de arama size kelimenize yakın seçenekleri sunuyor.

Hani en çok bir kelimeyi yazarken harflerin yerini yanlış yazarız veya klavyede istediğimiz harf yerine bir yanındakine basmış oluruz, işte bu durumlar da çok yardımcı. Muhteşem.

Bu yeniliklerin yanında istediğiniz tarayıcınıza “Zargan arama” ekleyebiliyorsunuz. Evet bildiğiniz hemen tüm tarayıcılara. Siz hangisini kullanıyorsanız ona.

Gelelim son noktaya. Site yeniliklerinin yanı sıra Zargan kullanıcılarını önem vermeye devam ediyor. Tüm siteyi elden geçirmişler gerek görünüm, uyum gerekse kodlamalarını çok titizlikle yenilemişler. Evet Zargan.com artı Web Standartları açısından “geçerli” olmuş. Bu sayfadan kontrolünü yapabilirsiniz. Aynı şekilde CSS kodlaması da hatasız.

Ugur Yorulmaz şahsında tüm ekibi kutluyoruz. Tebrik ederiz.
Ücretsiz üye olunuz. Zargan.com

12 yorum yapılmış

Yazı altı elemanları

"Zargan İngilizce Sözlük" için 12 yorum yapılmış

Yorumları

yeminli sözlük sitesini özellikle çevirmenler ve ingilizce öğrenenler denemeli! zargan ve seslisözlük’ten farklı bir konsept. yakında kullanıcılar da çevirdikleri cümleleri sisteme girerek puan ve hediyeler kazanabilecekler!

http://www.vokabula.com kullanıyorum ben çok daha sade google gibi hiç reklamla şunla bunla uğraşmıyorum, zargan iyi güzel de kullanıcıların kelime eklemesi olayı bozdu biraz, sonuçlarda alakasız anlamlar da çıkıyor.

ya arkadaşlar zargan sitesi artık çalışmıyor mu ?girmeye çalışıyorum giremiyorum bana yardım edecek birileri varsa esirgemesin?Daha yeni oldu bu hatta bugün oldu bunun sebebini bilen varsa vezi bilgilendirse seviniriz.Ama erken cevap istiyorum çünkü fbayağı işim var onunla.

bence güzel olmuş ödevlerimde çok yardımcı oluyor. yapanlara çook teşekkürler. 🙂

Bir şey mi söyleyeceksiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir