Biçim 
apple saate dokunan parmak

Akıllı Saatlerin Yakın Geleceği Üzerine

Apple watch ile birlikte bir çok yenilik gelecek görünüyor. Uygulamalar dışında akıllı saatlere nereye doğru gidecek?
Şöyle bir bakalım isterseniz;

Ekranlar büyüyecek

Şu an için üretilen akıllı saatlerin ekranı parmaklarımız için küçük. Önümüzdeki yıllarda ‘Şimdiye kadar yapılan en büyük saat’ diye lansmanlarını duyabiliriz. En azından şimdiki boyutların 2 katına çıkarlar. Bileğimizde o kadar yer var.

Kordon önemli

Akıllı saatler oluyor da, akıllı kordonlar niye olmasın. O kadar hacim boşu boşuna, sadece saati kolumuzda tutmak için kullanılamaz. Daha işlevsel olmalılar. İşlevlerinin artması ile birlikte, elbette kordonlar da daha geniş olabilirler. Örneğin saatin pilleri niye kordon da olmasın ki? Kordolarda gün ışığı ile şarj edilebilir pil panelleri niye olmasın ki? Kordon tokaları bile daha fazla işleve sahip olacaktır, ileri yıllarda.

Kendini şarj eden saatler

Kolumuzun günlük hareketleri ile kurulan otomatik saatler var. Bunun benzeri akıllı saatler için de icat edilebilir. Yani havadan sudan, kolayca ve de hızlıca şarj edilebilmeleri gerekir. Eminim bulurlar bunu da.

Sahibini tanıyan saatler

Ben bunu pek yakında bekliyorum. Madem akıllı bir saat, sahibini tanısın. Damarını mı tanır? Tenininden DNA analizi mi yapar? Bir şeyler yapsın, işte. Çalınırsa başkasının kolunda çalışmasın. Kimseye yar olmasın.

Sonuç

Akıllı saatler, giyilebilir teknoloji daha çok su kaldıracak durumda. Bu saydıklarım yakın gelecek için. Yani 1,2 yıl içinde olur bunlar. Daha ötesinde aklımıza gelmeyecek bir çok şey olabilir.

83
PAYLAŞ

"Akıllı Saatlerin Yakın Geleceği Üzerine" için 2 yorum var

Yorumları

Gerçekten harikulade ön görümler yapmışsınız. Sizce akıllı saatlerden sonra hayatımızda yerini alacak olan sıradaki “akıllı” ne olabilir?

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir