televizyon ikonu

Android Tv İnternet Bağlantı Problemi

167

Okuma süresi: Yaklaşık 2 dakika.

Televizyonunuzda internet bağlantı problemleri oluyor mu? Bizim oluyor. Tam bir şeyler seyredeceğimiz zamanlara denk geliyor bu bağlantı problemleri.

Televizyonların ve uygulamaların internet problemleri kimi zaman televizyonun kendinden, işletim sisteminden kimi zaman da uygulamalardan kaynaklanabiliyor. Tabii bir de internet servis sağlayıcı kaynaklı sorunlar oluyor ki bu bu yazının konusu değil.

Yazının başlığı “Android” TV, çünkü evde android sisteme sahip bir Sony televizyonumuz var. Ve internet bağlantısında kimi zaman sorun çıkıyor. Televizyon ethernet kablosu ile modeme bağlı, bizde. Televizyonun ve modemin konumu bu bağlantıya gayet uygun olduğu için kablo ile bağlantıyı tercih ediyoruz. Daha iyi verim alırız diye.

İşte bu bağlantıda bazen sorun oluyor. Televizyon “ethernet bağlı değil” gibi uyarı verebiliyor. Oysa bağlı. Bu uyarıyı verdiği zamanlarda televizyonda bulunan uygulamalarının bazen hiç biri çalışmıyor, bazen bazıları çalışıyor yani internete erişim sağlayabiliyor.

Modemi açıp kapatma, televizyonu açıp kapatma, “başlangıç kurulumu” yapma gibi etkinlikleri ardı ardına sıralıyoruz. Bazen bunların biri bazen bir kaçını birden yapmak gerekebiliyor. Hatta en son “sıfırlama” bile yapmak zorunda kaldık televizyon için. Sıfırlamayı televizyonda internet kullanan hiç bir uygulama çalışmaz ise mecbur yapıyoruz. Tabii tüm uygulamaları yeniden kurmak ve giriş yapmak zorunda kalıyoruz.

Bir de bazı uygulamaların çalışıp, bazılarının çalışmadığı durumlar da oluyor. Bakıyorsunuz Netflix, Amazon Prime, Blutv çalışıyor, YouTube çalışmıyor. İşin ilginci televizyon da “ethernet bağlı değil” uyarısında bulunuyor.

Böyle bir durumda ilk yapmanız gereken şu;

Televizyonun tarih ve saatini kontrol ediniz.

Bundan anladığımız, android tv ve bazı uygulamalar tarih ve/veya saat doğru olmadığında internet erişimi olmadığı uyarısı veriyor. Tarih ve saat’i düzelttiğinizde sorun halloluyor.

Yorum yok

Yazı altı elemanları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir