brita logosu, 6 adet mavi renkli daire

Brita Su Filtreleme

12

[ Okuma süresi tahmini 2 dakikadır ]

2016 yılından beri Brita ile musluk suyu içiyoruz evde. Taşındığımız apartman eski bir apartmandı. Ancak su boruları yenilenmişti. Evin içinde tadilat yaptırırken, tüm tesisatı da yeniledik elbette. Böylece şebeke suyu temiz olarak geliyor eve. Apartmanda bazı daireler kapılarına kadar gelen temiz borulardan iç şebeke borularını evin içini kırdıtmamak için doğrudan eski borulara bağlatmışlar. Tabii böyle olunca eski borular ile şebeke, musluk suyunu içmeniz mümkün olmaz. Eski demir borular sağlıklı değil. Borularınız eski ise şebeke suyunun içme suyu olarak kullanabilmek için test/ tahlil yaptırmanızı öneririm.

2016 yılında Brita sürahileri yazmıştım. Yedi yıldır kullanıyoruz. Suyun tadından gayet memnunuz. İstanbul şebeke suyu içilebilir bir sudur. İSKİ Genel Müdürü: İstanbul’da musluktan su içilebilir haberine bakabilirsiniz. İski’nin Su Kalite Raporlarını da inceleyebilirsiniz.

Suyun lezzetinin yanında, ekonomik olarak da fiyatlar damaca sudan çok çok daha uygun. Bir filtre 1 ay bir aileye rahat rahat yetiyor. Yemeklere bile kullanıyoruz, biz. Filtre, kartuş fiyatı ile 1 aylık su masrafınızı kendiniz karşılaştırın, ona göre karar verirsiniz.

Naçizane tavsiyedir.

Kelime Sayısı: 215 1 yorum yapılmış

Yazı altı elemanları

"Brita Su Filtreleme" için 1 yorum yapılmış

Yorumları

Ankara’da yaşıyoruz ama musluk suyuna da güvenemiyoruz. En azından sürahisini kullanarak yaptığımız yemekleri ve çayı filtrelemiş oluyoruz. İçme suyuna ise damacanadan devam.

Bir şey mi söyleyeceksiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir