Güncelleme: Aşağıda okuyabileceğiniz bu eski olay ile ilgili bir güncelleme yapmak isterim. Yaklaşık 7.5 yıl sonra duruma bakarsak; Akmerkezde artık Adidas mağazı yok. Nike mağazası ile bir üst kata çıktı ve daha büyük bir alana sahip.

Marka ve ürün olarak Adidas’ı eskiden beri severiz. Ailecek severiz. O kadar yani.
Ama artık zor.
Zaten Adidas’ın Türkçe sitesi bile yok. adidas.com.tr‘yi almış olmalarına rağmen. Oysa nike‘ın var.

Olay şu;

Bir alışveriş merkezinde oğlum için eşofman bakıyorduk. Önce yolumuzun üstünde olduğu için Nike mağazasına girdik. Bir kaç parça baktık. 7.5 yaşındaki oğlum da mağazadaki toplarla oynadı biraz. Biliyorsunuz bu mağazalarda albenili bir çok top bulunuyor. Aklımda adidas’a da bakmak olduğu için, bir şey almadan nike’dan çıktık. Adidasın mağazasına gittik. İçeri girdik. Biz etrafa bakarken, oğlumun kasadaki görevlilere (2 kişi);”Bu basket topunu zıplatabilir miyim?” diye sorduğunu duydum. Bir görevli “Hayır” dedi. “Yapamazsın”. Bir kaç saniye bekledim. “O zaman bizde nike’a gideriz, değil mi oğlum?” dedim. “Nike’da toplarla oynanmasına kimse bir şey demiyor!” diye suratlarına söylendim. “Tabii buyrun” dediler.

Sonuç elveda adidas, Merhaba Nike!

Olay çok küçük ve münferit olabilir. Ancak benim gibi yaşlı insanların “hizmet” kısmına çok takıntılı olduğumuz bir gerçek. Ayrıca bir çocuğun da bu olayı her zaman hatırlayacağını herkes bilir. Oğlum ilerde bir şey alacağı zaman “bu olayı” hatırlayacaktır. Unutursa ben ona hatırlatırım!

Yayın tarihi: , Okunma sayısı: 472