mail atan adam

FeedBurner’ı Yavaşça Terk Ediyoruz

Google FeedBurner’ı Haziran 2007’de 100 Milyon $’a satın almıştı. O yıllarda RSS/ Feed önemliydi. Yıllar geçtikçe Google bile servisini unuttu. 2012 yılından beri herhangi bir güncelleme ve/veya geliştirme yapılmıyor FeedBurner üzerinde.

Biz de yavaş yavaş FeedBurner servisini terk etmeye başlıyoruz. FeedBurner üzerinde Sunipeyk.com‘u takip eden 466 takipçi bulunmaktadır. Bunlardan e-posta üyeliği olan 241 üye var.

Blog üzerinde bulunan FeedBurner altyapısını kullanan e-posta aboneliği yerine WordPress’in Jetpack Abonelik uygulamasını kullanmaya başladık.

Bu üyelikleri kendilerinin rıza ve isteği olmadan WordPress Jetpack e-posta aboneliğine aktarmak doğru olmayacaktır. Biz de böyle bir şey yapmayacağız, elbette.

FeedBurner bunca yıl oldukça iyi hizmet etti. Zamanında bu kadar kararlı bir servisi meydana getirenlere bir kez daha teşekkür ederiz.

FeedBurner hesabımız Google FeedBurner’ı kapatıncaya kadar açık kalmaya devam edecek. Mevcut takipçi ve aboneler için şimdilik değişen bir şey yok. Eski aboneler isterlerse yeni e-posta listesine dahil abone olabilirler, tabii. Servisi tamamen değil de yavaş yavaş terk ediyoruz diye belirtmemizin sebebi budur

E-posta ile abone ol

Mevcut FeedBurner takipçileri Abone sayfamızdan, yazıların altında bulunan form ile veya yorum yazarken blog’u takip kutucuğunu onaylayarak listeye dahil olabilirler.

233
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir