rss icon

RSS Üzerine Fikirler

205

RSS nerelerde kullanılabilir?

Blog sitelerinin hemen hepsinde bir çeşit RSS desteği bulunmaktadır. Böylelikle takip ettiğiniz sitede yeni bir yazı girildiğinde anında haberiniz olabiliyor. Hızlı ve daha çok site takip edebilmek, ilgilendiğiniz konulara daha kolay ulaşabilmek için harika bir araç. Burda önemli olan yazıların başlığını dikkatli ve etkileyici seçmek olmalıdır. Yazıyı çok iyi özetleyen bir başlık okunmasını artıracaktır.


Peki hangi siteler RSS kullanmalı?

Alıveriş siteleri

Alıveriş sitelerinin RSS kullanmaları çok faydalı olacaktır. İndirim haberlerini, yeni ürünleri, kampanyaları ve ilan etmek istediklerini daha kolay, daha hızlı bir şekilde sitelerini takip edenlere ulaştırabilirler.

Haber siteleri

Haber sitelerinin ve gazetelerin internet sayfalarının RSS beslemelerinin olmaması artık büyük eksikliktir. Zaten birer birer RSS beslemesine geçmeye başladılar.

Basılı dergiler

Basılı dergilerin internet sayfalarında RSS kullanması iyi bir taktik olacaktır. Bu tür dergiler genelde basılı derginin içeriğinin tamamını internet sitelerinden vermezler. İnternet siteleri son sayılarının özet bir tanıtımı şeklindedir. O zaman niye bir RSS beslemesi ekleyip, dergiyi takip edenlere içeriklerini başlıklar ve özet bilgi olarak vermesinler ki?

Okul siteleri

Okul sitelerinin de RSS kullanması pek çok fayda getirebilir. Sık güncelleme yapılmasa bile yenilikleri ve haberleri takip etmek olmak isteyenlere bu hizmeti vermeleri artı değer katacaktır.

Finans

Finans özellikle banka sitelerinin RSS ile takip edilmesini sağlamak iyi bir avantaj sağlar. Bildiğiniz gibi bankalar arasında çok fazla rekabet var. Televizyon reklamlarının yanı sıra kampanyalarının, ürünlerinin ve reklamlarının her istenildiğinde kolayca ulaşılabilecek RSS beslemesiyle desteklenmesi hem ucuz hem de rahatsız etmeyen bir uygulama olacaktır. Takip eden, etmek isteyen gider bakar.

Sonuç Olarak

Görüldüğü RSS hemen hemen her tür site ve sektör için kullanılabilecek iyi bir araçtır.

Yorum yok

Yazı altı elemanları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir