Buluttan oyun, oyun kolu ve modem ikonu ile

GeForce Now Bulutta Oyun Hizmeti

202

[ Okuma süresi yaklaşık 3 dakikadır ]

GeForce Now bulutta/ buluttan oyun hizmeti/ platformu bildiğiniz gibi 2015 yılının Ekim ayında beta olarak başlamıştı. Deneyenler olmuştur.

2020’nin Şubat’ından beri de herkese açık. Detaylı bilgi için Nvidia‘nın GeForce Now sayfasını inceleyebilirsiniz.

Oyunlar için platformların en yenilerini ve/ veya en güçlü bilgisayarları alıyor/alabiliyorsanız bu hizmetin hedef kitlesi değilsiniz. Tabii döviz fiyatlarının yüksekliği ile eskiden gücünüzün yettiği şeyleri artık alamıyor olabilirsiniz de. Yine de oyun almaya bir şekilde devam etmek ve oyunlarınızı mümkün olan en iyi şekilde oynak istiyorsanız GeForce Now iyi bir alternatif.

Hem ücretsiz hem de ücretli abonelikleri mevcut.

GeForce Now için iyi bir internet bağlantısı gerekiyor elbette. Bu hizmet sayesinde oynamak isteyip cihazınızın bileşenlerinin yetersizliği yüzünden alamadığınız oyunları satın alıp oynayabileceksiniz.

Hangi oyunların desteklendiğini de Oyunlar sayfasından takip edebilirsiniz. Her oyun hizmet içinde olmayabiliyor.

Ayrıca GeForce Now oyunlar için bir Spotify değil. Oynamak istediğiniz oyunu satın almış olmanız gerekiyor. Sizde olmayan bit oyunu bu servis üzerinden oynayamazsınız. Aynı şekilde oyun sizde var ama GeForce Now’da yok. Yine oynayamazsınız.

Oyun için gerekli grafik kartınızın, işlemcinizin yetersiz olması dışında bir de oyunu satın aldınız ancak oyun çok büyük yer kaplayacak cihazınızda. Artık kaplamayacak. Oyunu bilgisayarınıza indirmenize, kurmanıza gerek yok. Oyuna sahip olmanız/ satın almış olmanız yeterli.

Hepimizin bildiği gibi “Ne kadar çok oyun var ve ne kadar az depolama alanımız vardır” hep. İşte bu büyük sorunu da çözmüş oluyorlar.

GeForce Now ile oyunlarınızı oynabileceğiniz cihazlar

Tüm cihazların sistem gerekliliği listesini System Requirements sayfasından inceleyeniz.

Uygun bir cihazınız var ise GeForce Now indirme sayfasından size uygun uygulamayı indirin. iPhone ve iPad için uygulama (henüz) yok. Bunlarda Safari tarayıcıda play.geforcenow.com üzerinden oynayabiliyorsunuz.

CyberPunk 2077 oyunu 10 Aralık‘ta çıkacak – bir gecikme olmaz ise-! Oyunu RT düzeyinde oynamak isteyenler için GeForce Now kaçırılmaz fırsat. Oyunun GeForce Now’a geleceği Nvidia tarafından bildirilmişti. Tabii oyun PC için 249 TL. XBox için 468 TL. PS 4 için 459 TL.

Yorum yok

Yazı altı elemanları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir