windows 11 ikonu

Windows 11’i Hemen İndirmek İsterseniz

68

[ Okuma süresi yaklaşık 2 dakikadır ]

Windows 11 5 Ekim 2021 tarihinde çıktı. Çıktı ama hemen tüm cihazlara gelemedi. Sadece Windows 11 çalıştırmayacak cihazlara değil, çalıştırabilecek cihazlara da hemen gelemedi.

Biraz bekledim gelir diye ancak olmadı. 17 gündür bekliyorum. Eh, artık bugün indireyim ve yükleyeyim dedim.

Öncelikle cihazınızın Windows 11’e uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Check for compatibility/Uyumluluğu kontrol bölümünden kontrolünüzü yapınız.

Beklemek istemiyorsanız ve hemen Windows 11’e geçmek istiyorsanız Download Windows 11 sayfasında 3 seçeneğiniz var. Fakat ilgili sayfada Microsoft’un uyarısı var;

Windows 10’dan yükseltme yapıyorsanız, yükseltmenin PC’niz için hazır olduğu Windows Update aracılığıyla size bildirilinceye kadar beklemenizi öneririz.

Benim için ilk seçenek uygun olduğu için Windows 11 Installation Assistant indirerek Windows 11’i kurdum. Yaklaşık 1,5 saat sürdü. Birde üzerine Windows 11 güncellemesi varmış, onu da yaptık. Mevcut bilgisayarınızda Windows 10 çalışıyorsa muhtemelen Windows 10’nuzda çalışan tüm programlar Windows 11’de de çalışacaktır.

Şöyle ilk bakışta görünüş makyajları yapılmış gibi duruyor. Daha hızlı ve daha güçlü bir işletim sistemi haline mi geldi, onu ilerleyen zamanda göreceğiz. Bu arada Windows 11’de yeni neler var için detaylı bir yazı olarak windows-11-whats-new yazısını inceleyebilirsiniz.

Yorum yok

Yazı altı elemanları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir