responsive arrow

Google Adsense Reklamı Kullanırsanız Bari Responsive Olanı Kullanın

300

[ Okuma süresi tahmini 2 dakikadır ]

Google Adsense Reklam Birimleri

Sitenizde Google Adsense reklam birimleri kullanıyorsanız, sitenize uygun reklam birimlerini seçmek önemli.
Ancak artık sabit boyutlarda sitelerimiz olmadığına göre, reklam birimlerinin sabit olması da beklenmez. Siteler artık ‘responsive’. Google’ın seçtiği kelime ise ‘duyarlı’.
Duyarlı kelimesi daha tam tutmadığı için responsive olarak belirtmeye devam edeceğiz
Google Adsense Reklamlarını Neden Kaldırdım? yazımız ise bu sitede artık Google Adsense reklamlarının niçin yayınlanmadığı üzerine. İsterseniz bir göz gezdirin.

Responsive/ Duyarlı Adsense Reklam Birimleri

Siteniz responsive ise buna uygun Adsense reklam birimini kullanmanız gerekir. Bu da Duyarlı reklam birimleri hakkında yazısında gayet net ve açık şekilde belirtilmiş. Hatta, bu reklam birimlerini kullanmak için sitenizin responsive olmasına bile gerek yok.
Yok, sabit, diğer reklam birimlerinden kullanırsanız mobil cihaz üzerinden gelen ziyaretçilerinize eziyet etmiş olursunuz. Çünkü, reklam biriminin genişliği, sitenizin genişliğinden büyük olduğunda, sitenizin orası burası oynuyor. Bozuluyor. Emekler boşu boşuna, boşa gidiyor.

Bir Örnek

Sevdiğimiz ve takip ettiğimiz sitelerden bigumigu.com sitesinin en üst bölümüne reklam bölümü eklemiş. Bu bölümde Google Adsense reklamları çıkıyor. Ancak reklamların birimi responsive/ duyarlı değil. Cep telefonu üzerinden ziyaret ettiğimizde reklam birimi sitenin genişliğini bozuyor. Umarız yakında düzeltirler.

4 yorum yapılmış

Yazı altı elemanları

"Google Adsense Reklamı Kullanırsanız Bari Responsive Olanı Kullanın" için 4 yorum yapılmış

Yorumları

Kesinlikle… Özellikle mobil girişlerin arttığı bu dönemde eski reklamlarda incelenmeli ve revize edilmeli.

mobil trafiğin artması, reklama yanlışlıkla basanlar, reklam engelleyiciler derken geleneksel reklamların getirisi de düştü zaten. alternatiflere yönelmek lazım

Bir şey mi söyleyeceksiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir