üzeri çizili bir fotoğraf makinası ikonu

Görsel Mevcut Değil

13

[ Okuma süresi tahmini 2 dakikadır ]

Yazılarda hazırlanmış bir görsel yoksa, yani görsel mevcut değilse yerine çıkacak bir varsayılan görsel hazırladım.Görselin örneğini de öne çıkan görsel olarak bu yazı için verdim.

Biraz sitenin yapısından, biraz da görsel açıdan “görsel” özellikle de öne çıkan görseli (featured image) her yazıda kullanıyordum. Site yapısından diyorum, öne çıkan görseli eklemeyince tasarım bozulabiliyordu. Artık bozulmuyor. Yine de arama ve/ veya arşiv sayfalarını listelerken ya da yazıların altında ilgili/ benzer yazıları gösterirken bir “görsel mevcut değil” görseli hazırladım. Ancak şimdilik sadece ilgili/ benzer yazıları gösterirken kullanmaya başladım.

Yazıda öne çıkan bir görsel olmadığını gösteren bir görsel oldu. Yani yazının içinde görsel olabiliyor da aslında. Bir de öne çıkan görseli olmayan çok sayıda yazı alt alta geldiğinde görsel mevcut değil görsellerinin üst üste tekrarı hoş görünmüyor. Bu sebeple sadece ilgili/ benzer yazılarda kullanmaya başladım. Ancak diğer belirttiğim yerlerde hatta anasayfada da kullanılabilir.

Kelime Sayısı: 168 2 yorum yapılmış

Yazı altı elemanları

"Görsel Mevcut Değil" için 2 yorum yapılmış

Yorumları

Bir şey mi söyleyeceksiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir