Kral Çıplak

Web standartlarını Unutun!

Web standartları önemli olabilir. Ki biz hep önemli olduğunu savunduk. Ancak bildiğiniz gibi Web standartlarını öğrenebilirsiniz. Evet Türkçe kaynak çok fazla değil. ingilizce bilmiyorsanız belki zorlanırsınız. Ancak İngilizce de öğrenebilirsiniz.

Siteniz amacınıza uygun mu?

Çok değişik konu ve amaçlı site olmasına rağmen bir web sitesinin ana amacı nedir? Bu tamamen sizin sitenizi ne için yaptığınıza bağlı. Öyleyse doğru soru: “Siteniz amacınıza uygun mu?” olacaktır. Bunu yanıtlayabilen siteler genelde başarılı siteler olacaktır.

İster sitenizden ürün satın, ister sadece firma isminiz ve adresinizi ilan etmek için kullanın, ister bir blog sitesi sahibi olun, içeriğiniz en önemli silahınızdır. Bir seks sitesinde bile içeriğin doyurucu ve bol olması ziyaretçileri tarafından istenir.

Çift Tabancalı Kovboy

İçeriğiniz kuvvetli bile olsa, günümüz dünyasında dış görünümün önemi ortadadır. Elbette burada sözü edilen gereksiz ve boş içerikli- içeriksiz- bir sitenin allı pullu olması değildir. Boş boyalı sitelerin ömrü çok fazla olmaz. İçeriğiniz çok özel ve hiçbiryerde bulunmayan bir şeyse görünümü boşverebilirsiniz. Kimsede olmayan bir içeriğiniz var mı? Yazdıklarınızın özgün , sadece size ait olması yeterli olacak mı?
Belki?
Değilse, tek tabanca yerine çift tabanca ile dolaşmanız gerekecetir. İkinci silahınız da görünüm. Sitenizin dikkat çekici, değişik olması. Web standartlarını öğrenebilirsiniz. Güzel, iyi yazmayı öğrenebilir misiniz? Değişik fikirleriniz var mı? Bir sitenin görünümünü diğer sitelerden daha ilginç, daha dikkat çekici, daha güzel yapabilir misiniz?

Güzel yazma, edebiyat üzerine eğitim alabilirsiniz. Grafik, web, sayfa yapma üzerine eğitim alabilirsiniz. Gerekli bütün programları öğrenebilirsiniz. Böylelikle doğru düzgün siteler yapabilirsiniz. Tüm bunlar güzel, ilginç, değişik, başka yerde olmayan bir site yapmanıza yetmeyebilir. Son satırlara kadar yetenek kelimesinden özellikle bahsedilmemiştir. Kelimenin anlamını bu siteyi yapanlar bilmesine rağmen, nasıl kazanabileceğini çözememişlerdir.

200
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir