bir el maskeyi atıyor

Maske Yasağı Kalktı

Bugün itibariyle toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı. Sadece sağlık kuruluşlarında maske kullanımı uygulaması devam edecek.

Önlemlerin gevşemesiyle birlikte zaten toplu taşımalarda maske kullanımı oldukça azalmıştı. Denetim ve önlem de olmadığı için teoride olan yasak, pratikte çoğunluk tarafından “hiç” takılmıyordu. Kim takar … maskeyi şeklinde. Üç gün üst üste vaka sayısı 1000’in altında olduğunda toplu taşımada maske zorunluluğu kalkacaktı. Ve kalktı.

maske yasağı kalktı, bir el maskeyi atıyor

Sağlık sorunları sebebiyle maskeyi bırakacak son kişilerden olacağım. Maske kullanımına toplu taşımalarda pandemi öncesi başlamıştım zaten. Şimdilerde de bırakmam. Havalandırması iyi, açık havada ise zaten takmaya gerek yok. Ben de takmıyorum.

11 Mart 2020’den beri Corona, covid belasında süründük. İki seneden fazla zamandır maske taktık. Ölümler tamamen sona ermeden önlemleri sıfırlamayın, siz kendinize dikkat edin. Bir maske takmama uğruna Covid olmaya değmez. 1 kişi bile ölse, ölen siz veya yakınınız olursa oran sizin için çok büyük demektir.

❰ SONRAKİ YAZI

ÖNCEKİ YAZI ❱

12
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir