bir el maskeyi atıyor

Maske Yasağı Kalktı

14

[ Okuma süresi tahmini 2 dakikadır ]

Bugün itibariyle toplu taşımada maske zorunluluğu kalktı. Sadece sağlık kuruluşlarında maske kullanımı uygulaması devam edecek.

Önlemlerin gevşemesiyle birlikte zaten toplu taşımalarda maske kullanımı oldukça azalmıştı. Denetim ve önlem de olmadığı için teoride olan yasak, pratikte çoğunluk tarafından “hiç” takılmıyordu. Kim takar … maskeyi şeklinde. Üç gün üst üste vaka sayısı 1000’in altında olduğunda toplu taşımada maske zorunluluğu kalkacaktı. Ve kalktı.

maske yasağı kalktı, bir el maskeyi atıyor

Sağlık sorunları sebebiyle maskeyi bırakacak son kişilerden olacağım. Maske kullanımına toplu taşımalarda pandemi öncesi başlamıştım zaten. Şimdilerde de bırakmam. Havalandırması iyi, açık havada ise zaten takmaya gerek yok. Ben de takmıyorum.

11 Mart 2020’den beri Corona, covid belasında süründük. İki seneden fazla zamandır maske taktık. Ölümler tamamen sona ermeden önlemleri sıfırlamayın, siz kendinize dikkat edin. Bir maske takmama uğruna Covid olmaya değmez. 1 kişi bile ölse, ölen siz veya yakınınız olursa oran sizin için çok büyük demektir.

Kelime Sayısı: 191 Yorum yapılmamış

Yazı altı elemanları

Bir şey mi söyleyeceksiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir