Biçim 

Covid-19 Dördüncü Hatırlatma Dozu Açıldı

Son günlerde ki vaka sayılarının artması sonucu, Covid-19 için dördüncü hatırlatma dozları açıldı. Hemen herkese açılmış görünüyor. Üçüncü hatırlatma dozunun üzerinden 6 veya daha fazla ay geçenlere de olabilir. Ki zaten 3 doz olanların hemen hepsinin son dozunun üzerinden 6 ay geçti bile.

Siz kendinizi koruyun, ölümle veya ağır geçirmenizle aranızda sadece bu aşılar var. Önlemlerin hiç kalmadığı, kimsenin maske takmadığı bu günlerde sizi hiç bir şey Coronadan korumayacak. Sadece aşı, sizi Covid olsanız bile hafif geçirmenizi sağlayabilir. Aşı derken kabul ve onaylanmış Biontech mRna aşısını söylüyorum. Bu tip aşılardan bizde sadece Biontech olduğu için. Hastalığı hiç kapmamak içinse maske ve mesafe ve hijyene dikkat etmeye devam etmelisiniz.

Bayramdan sonra, Hac ziyaretçilerinin dönüşünden sonra vakalar daha da katlanacak. Siz ölmesiniz bile birileri halen ölüyor. Sağlık Bakanlığının 27 Haziran- 3 Temmuz verilerine göre haftalık vaka sayısı 57.113, ölen 25. Evet 25 kişi Coronadan öldü. Bu sayılar aşı olmaz ise artacak. Bakanlık bunun için 4. doz aşıları açtı. Ancak Maske ve mesafe olmadan sadece aşı tam koruma sağlamayacak.

23
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir