Moda blogları neden çirkin?

Moda blogları blog-site görünümü olarak hiç de güzel değiller. Hadi güzellik izafi herhangi bir fark yaratacak albeni görebileceğimiz hatta nefret edebileceğimiz bir görselliğe bile sahip değiller.

Kısaca

İçeriği moda olan blogların, sitelerinin görsel olarak bu kadar başarısız olmaları şaşırtıcı. Vitrini kötü mağazalara benziyorlar.

Toplam 6 blog incelenmiştir.
Elbette yeterli değildir. Ancak incelenen bloglar , ödül kazanmış ve/ veya basında yer almış bloglardan seçilmiştir.
İncelemede “içerik” hiç bir şekilde değerlendirilmemiştir.

Değerlendirme Sonuçları

Peki moda blogları neden çirkin?

Vallahi bilemedim. Olmamaları lazım.

Yazı altı elemanları

76
Yazıyı paylaşabilirsiniz;

"Moda blogları neden çirkin?" için 5 yorum var

Yorumları

Ben teknikten anlamam ama hem bir blogger hem de bir okur olarak moda bloglarının bu sade görüntüsünü çok beğeniyorum. Çoğu beyaz fon üzerine yalın çizgilerle ilerliyor ve bence bu hem gözü yormuyor hem de aradığını kolayca bulmanı sağlıyor.
Bence sadece 6 tane blog inceleme ile verilecek karar değil bu, gerçi senin inceleyip de çirkin dediğin şeyin beğeniliyor olması da nicelik olarak çoğalmanın pek bir niteliksel fark yaratmayacağını gösteriyor.

Benim de blogum var,bu dediklerinin hiçbirini yapmıyorum.Açıkçası yapmayı da düşünmüyorum.Kafamı dağıtan bir hobi benim için blog.Ticari beklentisi olanlar için belki önemli olabilir.Ama okuduğum bloglara şöyle bir baktığımda,en sade,en göz yormayan yerleri seviyorum.

Artik icerik veren sitelerin o bilinen, sayfa sayfa ilerlediginiz blog akisindan farkli bir goruntusu olmasi lazim. Daha cok resim ve bir klikle istediginiz yere ulasim gibi ozellikleri olmasi onemli.

Bir yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir