Biçim 

Neden Firefox Kullanmalıyız

Tarayıcı çeşitliği bitmek üzere.

Bildiğiniz gibi bir süre önce Microsoft Edge tarayıcısında Google Chromium‘a geçeceğini belirtti. Microsoft is rebuilding its Edge browser on Chrome and bringing it to the Mac

Bu gerçekleştiğinde elimizde 3 çeşit tarayıcı motoru kalacak.

Tarayıcı Çeşitliliği

Apple ürünleri ve işletim sistemleri ile Safariyi koruyor ve tarayıcısı belirli bir yüzdede, Chrome zaten hemen tüm Android cihazlarda ön tanımlı olarak geliyor. Bu sayede Google Chrome tarayıcı ile piyasayı elinde tutuyor.

Kullanıcı hangi tarayıcıyı kullanması konusunda pek seçici değil. Sadece bizde değil, tüm dünyada hemen hemen böyle. Cihazında hangi tarayıcı var ise ona alışıyor ve değiştirmeden devam ediyor.

Neden Firefox?

Aşağıda kısaca neden Firefox kullanmalıyız ile ilgili bazı bilgiler vermeye çalışacağım;

Ancak önce en önemli nedenini söylemek isterim. Belirli, büyük şirketlerin interneti ve tarayıcıları dolayısıyla sizi kontrol etmelerine bir nebze olsun karşı durabilmek için. Firefox bu konuda son kale gibi kaldı. O da giderse meydan tamamen baskın şirketlere kalacak. Tarayıcı çeşitliliği için Zeldman‘ın yazısını da okumanızı tavsiye ederim. Browser diversity starts with us.

2004 Firefox’un ilk çıkışından beri ben Firefox kullanıyorum.

Firefox Özelliklerinden;

Tüm detaylara Firefox özelliklerinden ulaşabilirsiniz. İndiriniz ve Firefox kullanmaya başlayınız. Hem masaüstünde hem mobil cihazlarınızda.

273
PAYLAŞ

"Neden Firefox Kullanmalıyız" için 2 yorum var

Yorumları

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir