Biçim 
new balance 574 ikonu

New Balance 574 Core

Yaşlandıkça daha rahat ayakkabılar istiyor, insan. Elbette parasını verirseniz muhteşem, harika ayakkabılar var.

Ben size daha ulaşabilir fiyatlarda, rahat, yürümek için fiyat/ performans oranı iyi bir ayakkabı tavsiye edeyim. Evet geç kalmış bir tavsiye. Ben oldukça geç keşfedebildim.

Bileni ve seveni çok olan bir marka ve model bu New Balance 574. Tam bir klasik. Retro, zamansız bir tasarıma sahip spor ayakkabı. Core olanları orjinal üretim renklerinde, bir de geri dönüştürülmüş malzemelerden üretiliyor. Gri rengi ise klasiklerin içinde klasik. Diğer renklerden daha fazla rağbet görebiliyor.

Çok fazla renkli modelleri var. Bizde değil ama özellikle ABD ve İngiltere mağaza sitelerinde çok çok fazla model ve renk var.

Yaşa ve yaşlılığa geri dönersek, 574’ler tam olarak spor ve koşu için değiller. Uzun süre ayakta durma ve yürüyüş içinse optimumlar. Yastıklaması ve hafifliği, esnekliği çok daha iyi spor ayakkabılar var, vardır. Ancak bu ayakkabılar gerçekten çok rahat.

Tekrar edelim. 574’ler günlük kullanım için ve yürüyüşler için gayet uygun ayakkabılardır. Ancak spor için tavsiye edilmemektedir. Yaptığınız spora göre daha uygun bir profesyonel tavsiye almanızı öneririm.

E o zaman daha iyisine geçilmez mi? Geçilir elbette. 574’lere başlangıç ayakkabıları denilebilir. Bütçeniz yettiği müdettçe yukarı doğru tırmanırsınız. 275 dolara kadar yükselen bir skala var. 991 numaralı modeller, gibi. 275*17.5 = 4.800 lira yapar ki bu ABD fiyatı. 180 dolar olanlar New Balance Türkiye mağzalarında 5bin küsür liraya satılıyordu en son. 275 dolar olanlar 8.000 lira olur, herhalde.

574’lerin fiyatı ise 70 ile 130 dolar arasında. Ancak indirimlerde daha uygun fiyatlar mümkün. Amazon ve benzeri sitelerde de çok daha uygun fiyatlar yakalabiliyor.

990 serisini giymek henüz kısmet olmadı. New balance’ın en iyi ayakkabısının o ve sonraki serileri olduğu söyleniyor.

27
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir