Taksi çağıran pictogram

Neyle.com? Taksiyle.com

Gideceğiniz yer ile bulunduğunuz nokta arasındaki mesafeyi ve taksi ücretini hesaplamak artık havuz problemleri kadar zor değil… Taksiyle.com harita üzerinde seçtiğiniz iki nokta arasındaki mesafeyi, alternatif yolları ve taksi ücretini hesaplayarak ödemeniz gereken rakamı size söylüyor.

Büyük şehirde yaşamanın en büyük zorluklarından biri de ulaşım sorunu. Çoğu zaman gideceğimiz mesafenin ne kadar uzak ya da yakın olduğunu bilemediğimiz gibi bu mesafe için ödememiz gerekecek olan taksi ücretini de bilemiyoruz. www.taksiyle.com web sitesi işte tam olarak bu ihtiyacımıza çözüm sunuyor.

Oldukça kullanışlı ve ücretsiz bir servis olan Taksiyle.com, özel aracınız veya taksi ile gitmeyi planladığınız iki nokta arasındaki en kısa rotayı alternatif yollar ile birlikte bularak, yaklaşık taksi ücreti ve kaç km uzaklıkta olduğunu sizin için hesaplıyor. Şu an için İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Muğla olmak üzere altı ilde hizmet veren servis yakın zamanda tüm Türkiye’yi kapsayacak.

Mesafe ve taksimetre ücreti bilgileri yanında seçtiğiniz noktaya en yakın taksi duraklarını da harita üzerindeki yerleri ile birlikte sizin için bulan taksiyle.com; büyük şehirlerde hava limanları, vapur iskeleleri, büyük meydanlar, alışveriş merkezleri, kültür durakları, hastaneler, otobüs ve tramvay durakları, camiler gibi günlük hayatta yol tarifinde sık kullanılan POI (Point of Interest) noktaları da biliyor. Liste olarak sunulan bu noktalar haritada gideceği yerin neresi olduğunu ya da haritanın hangi bölgesine düştüğünü tam olarak bilmeyen kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlıyor.

Taksiyle.com Nasıl Kullanılır?

Üyelik veya herhangi bir ücret gerekmeksizin hizmet veren Taksiyle.com, mümkün olan en kısa rotayı ve uzaklık bilgisini Google Harita ve Yön Bulma servisi API’lerini kullanarak buluyor ve alternatif yollar arasından en kısa olanı seçerek taksi ücretini ve kaç kilometre olduğunu size söylüyor. Arkaplanda yeni nesil coğrafi konum bulma teknolojilerinden de faydalanan uygulama, taksi ücretini hesaplarken o şehirde uygulanmakta olan güncel taksimetre açılış ve kilometrede artış miktarını dikkate alıyor. Siteye girdiğinizde yapmanız gereken tek şey harita üzerine tıklayarak veya harita size yabancıysa sağ tarafta bulunan listeleri kullanarak iki nokta seçmek. Gerisini taksiyle.com oldukça hızlı bir şekilde tamamlıyor.

Başlangıç noktasının seçilmesiyle o noktaya en yakın taksi durakları aynı anda harita üzerinde otomatik olarak imleniyor. Haritanın sol tarafında ise taksi duraklarının isimleri, telefon numaraları ve adresleri, taksi çağırmak isteyen kullanıcılar için listeleniyor ki bu uygulamayı kullandıktan sonra ortaya çıkabilecek taksi durağı arayışına da güzel bir çözüm sunuyor.

Servis ayrıca; belirlediğiniz bir güzergahı tek bir tıklama ile yol tarifi vermek istediğiniz arkadaşınıza gönderebileceğiniz kısa bir adrese dönüştürmenize izin veriyor ve oluşturduğunuz bu adresi açan kişi hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan seçtiğiniz rotayı kendi ekranında görüyor.

1 Mayıs 2010 tarihinden bu yana onbinlerce kullanıcıya hizmet veren taksiyle.com sadece taksi ücreti hesaplamanın ötesinde yol tarifi vermek ya da almak için de kullanılabilen, sade görünümüyle internet servislerini başarıya götüren yolun, ara yüzdeki basit, temiz kurgudan ve kullanım kolaylığından geçtiğini örnekleyen bir çalışma olarak karşımıza çıkıyor.
Basın Bülteni olarak yayınlanmıştır.

45
PAYLAŞ

"Neyle.com? Taksiyle.com" için 1 yorum var

Yorumları

bu harika birşey.. ben google maps’ten yol detayına bakıp km’den hesaplamıştım birkaç defa. Çok güzel olmuş ama bu site 🙂

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir