bir modem

Router Tasarımları Güzelleşiyor, Modemler Hala Çirkin

130

[ Okuma süresi tahmini 2 dakikadır ]

Evinizde, işyerinde kullandığınız Wi-Fi’ın etki alanını genişletmek için kullanabileceğiniz router cihaz tasarımları güzelleşiyor. Google daha önce TP-LINK ortaklığı ile yaptırdığı cihazların ikincisini de ASUS’a yaptırmış.

Yeni Google Router’ları Çok Güzel

Cihazları ve özelliklerini Google OnHub sayfasından inceleyebilirsiniz. Tasarım ve işlevsel olarak gayet güzel cihazlar. Ancak maalesef oldukça pahalılar. Sırasıyla 199$ ve 219$ fiyatlara sahipler.
Bu fiyata bu cihazı almak için kullandığımız modem’in kaç para olması gerekir acaba?
Modemimizi de hemen hemen aynı fiyata alsak, çirkinliğini ne yapacağız?

Çirkin Modemler

Evet, tüm modemler çirkin bir tasarıma sahip. Evinizde, işyerinizde gözden uzak yerlere konumlandırıyorsunuz. Hepimiz aynı şeyi yapıyoruz. Eski radyomuz bile modemlerden kat kat daha güzel tasarıma sahip. Ha bir tane var, kırmızı, eski Cadillac’lara benzeyen bir tasarımı var. Alman malı AVM Fritz box modeli. En azından onun bir tarzı var.

Diğerleri ise gerçekten çirkin cihazlar. Kapı arkasında, görünmeyecek yerler için bile kötü. Elbette görünüşü değil, işlevi önemli diyebilirsiniz. İyi de ikisi birden olmaz mı? Hatta daha iyi olmaz mı? Hem işlevi yeterli hem de tasarımı güzel, farklı, fark yaratan bir cihaz diğerleri arasından sıyrılmaz mı? Kendi pazarını yaratmaz mı?

Etiketler: , , ,
Kelime Sayısı: 236 Yorum yapılmamış

Yazı altı elemanları

Bir şey mi söyleyeceksiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir