sp grid 10 2.1 veriyonu

SP Grid V10.2.1 Tema

152

[ Okuma süresi yaklaşık 2 dakikadır ]

SP Grid temamızın 10. versiyonun 2.1’inci sürümü yayında. Bu sürümde temel değişikler yok. Sadece bir kaç ufak değişiklik ve biraz performans iyileştirmeleri yapıldı.

Öncelikle CSS dosyasının sadeleştirmesi ile ilgili bir kaç küçük değişiklik yapıldı. İnanmazsınız bir çok gereksiz kod bulundu, gene. CSS dosyanızın yarısı kesin fazlalıktır kuralı devam ediyor. Tabii hemen çıkartıldı ve/ veya sadeleştirildi. Bu kontrolleri ara ara yapakta fayda var.

Menünün mobil görünüm için olan üçlü bar yapısı ikiye indirildi. Menü barının kapatmak için çarpı haline gelmesi hareketliliği sadeleştirildi.

Arama sonuç sayfası, eğer arama ile ilgili yazılar var ise normal anasayfa yapısında çıkıyor. Ancak ilgili hiç yazı yok ise aradığınız burada değil sayfasında rahatsız edici görünüm bozuklukları var idi. Bu sürüm ile o kısım da düzenlendi, düzeltildi.

Arşiv sayfası etiketler bölümü iyileştirildi.

Formların (inputlar için) CSS kodları iyileştirildi ve sadeleştirildi.

Gizlilik Politikası sayfası WordPress Gizlilik politikası rehberi 27 Eylül 2020 değişikliğine göre düzenlendi.

Ayrıca ek olarak, Dark Mode, karanlık/ koyu mod için daha kapsamlı CSS düzenlemesi yapıldı. Site görselleri haricinde tüm bölümler koyu renk – çoğunlukla siyah ve koyu gri- üzerine açık/ beyaz yazı renklerine uygun olarak düzenlendi.

Yorum yok

Yazı altı elemanları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir