Biçim 
Star Trek konuşma cihazı

Star Trek: Strange New Worlds Konuşma Cihazı

Star Trek Strange New Worlds dizisi Orijinal Serinin izinden gitmeye devam ediyor. Dizide kullanılan tasarımlar Orjinal Seride kullanılanlara benziyor. Elbette değişiklikler var ancak bunlar göze batmayacak şekilde ustaca yapılmış, bence. Belki kaptan köşkü biraz fazla “renkli” ve yanar döner olmuş. Orası göze çok batıyor.Tabii Kaptan Pike’in saçları kadar değil.

Neyse, dönelim cihazlara. Fazer‘i çizmiştik. Şimdi de sıra Konuşma cihazına geldi. Daha önce Star Trek Discovery’de kullanılan Communicator’ı çizmiştim. O serinin tarzı daha değişikti. Strange New Worlds eninde sonunda Orjinal seriye bağlanacağı için, bu serinin tarzı Orjinal seriye bağlı gidiyor.

Star Trek’in 50. yılı için yaptığım poster denemelerinde de Orjinal serinin fazer ve konuşma cihazını çizmiştim. Bu serininkini de çizmeden geçemezdim, elbette. Üstte açık hali, kapak görselinde de kapalı hali görülüyor.

Tabii bunlar ilk serinin 1966 yılından kalma tasarımları. Görüntü yok, sadece ses iletişimi yapabilen cihazlar. Retro tarzları belki ilk seriyi bilmeyenlere saçma geliyor olabilir. Ama ben seviyorum. Strange New Worlds’ün klasik tasarımları koruyan yaklaşımı gayet başarılı gidiyor.

19
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir