1984 önünde bir sürahi su görseli

Suyunu Evde İç

41

[ Okuma süresi yaklaşık 2 dakikadır ]

Pahalılıktan, zamlardan yakınanlara tavsiye verenler kendilerini aşmaya devam ediyorlar. Sabır ötesi akıl vermeleri bitmiyor.

Geçenlerde sokak röportajlarının birinde gördüm. Birisi bir şişe su fiyatından yakınıyor, arkadan seyreden bir başkası “Suyunu evde içip öyle çık” diye akıl veriyor. Bu üstün akla göre suyunu evde içip çıkarsan zam ve enflasyon yok oluyor. Pahalılığı yenebiliyoruz.

İnanılmaz bir şekilde George Orwell’ın 1984 romanını yaşıyoruz. Her geçen gün kitapdaki bir şey gerçek oluyor. Mutlaka okunması gereken bir romandır. 2021 yılında romanın telif hakkı da kalktı. Kolaylıkla bulabilirsiniz.

Barış Bakanlığı savaşla, Hakikat Bakanlığı yalanlarla, Aşk Bakanlığı işkenceyle ve Bolluk Bakanlığı açlıkla ilgileniyor.

1984- George Orwell –wiki

Kitaptan alıntılar

”Akıllılık çoğunluğa bakılarak ölçülmez.”

1984

“Savaşın asıl yaptığı yok etmektir; ama ille de insanların yok edilmesi gerekmez, insan emeğinin ürünlerini de yok eder.”

1984

Hem okuyunuz, hem okutunuz. Arkadaşlarınıza, çocuklarınıza, eşinize- dostunuza tavsiye edebileceğiniz en iyi romanlardan biridir. İngilizcesini, Türkçesini, özetini neyini bulursanız okuyunuz.

2 yorum var

Yazı altı elemanları

"Suyunu Evde İç" için 2 yorum var

Yorumları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir