uzay yolu atılgan'ın radar parçası

Uzay Yolu Bilinmeyen Yeni Dünyalar

Star Trek, yani Uzay Yolu, biz ilk seriyi öyle tanıdık. Uzay Yolu diye bildik ve sevdik orjinal seriyi. USS Enterprise (NCC-1701)’i de Atılgan olarak. Şimdi Star Trek Strange New Worlds (Uzay Yolu Bilinmeyen Yeni Dünyalar) sezon finali yaptı.

Sezon finalinde kim geldi. Kaptan Kirk. Ama hiç “Kirk” havasında biri değil. Havalı değil bir kere. Kaptan Pike ondan çok daha havalı ve çok daha “Kirk” gibi.

İkinci sezon olacak mı bilmiyorum. Olur herhalde. Sonuçta neden olmasın. Ancak Kaptan Pike’ı Kirk, Kirk’ü de Kaptan pike yapsalar daha iyi, sanki. Güzelim yeniden yapımın Kaptan Kirk olmadı diye başarısız olmasını istemem.

Dizinin hemen her hata ve saçmalığını kabul edebilirim, sanırım. Ancak Kaptan Kirk’ün James Tiberius Kirk, Kirk gibi Kirk olmaması çok sıkıntı yaratır, dizi için.

Uzay Yolu Bilinmeyen Yeni Dünyalar posteri. Atılganın Radar kısmı

Bilinmeyen yeni dünyaları keşfetmek, yeni yaşam ve yeni uygarlıklar aramak, daha önce kimsenin gitmediği yerlere cesurca gitmek…

Star Trek

Böyle bir açılışı olan serinin “yeni dünyalar” ve “yeni yaşamalar” kısımları zaten “biraz” eksik kalıyor, bir de Kirk eksik, sevimsiz olursa, dizi çok tatsız olacak.

26
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir