zarf ve içinde görsel ile yazı ikonu

WordPress Abonelerinize Yeni Yazıları Gönderirken Post Öne Çıkan Görseli ile Göndermek

Gördüğünüz gibi bu yazının başlığı oldukça uzun oldu. Anca anlatabildim. Konu şu şekilde özetlenebilir.

WordPress siteniz var. Site yazılarınıza aboneleriniz var diyelim. Jetpack uygulaması içinde abonelerinize yazılarınızı gönderen bir özellik var. Abonelerinize her yeni yazı yayınlandığında yazıyı abonelerinizin epostasına anında gönderiyor. Gayet iyi çalışan ve ücretsiz bir özellik. Siz yazının özetini veya tamamının gönderilmesini ayarlayabiliyorsunuz.

Yazınızın içinde görsel var ise epostaya görseli ekliyor. Ancak yazınızın öne çıkan görseli( featured image) var ise bunu gönderilen epostaya eklemiyor idi. Bir kaç kere araştırmıştım. Çözümü bulamadım.

Şimdi buldum. Çözüm WordPress.com üzerinde ki ayarlar içindeymiş. Konunun ilgili Jetpack linki Subscriptions sayfasının sonunda. Yani kendi WordPress yönetici panelinizin ayarlar kısmında değil, WordPress com üzerinde sitenizin ayarlar kısmında.

Şu şekilde ulaşabilirsiniz; ayarlar > okuma > Haber Bülteni ayarları > Yeni paylaşım e-postalarında öne çıkan görsele izin ver özelliğini açıp ayarları kaydediyorsunuz. Ayarları kaydetmeyi unutmayın çünkü varsayılan olarak özellik kapalı.

Bu ayarın yönetici paneline gelmesi lazım. Ancak Jetpack ya atlıyor, ya da site panelini WordPress com üzerinden yönetmemizi istiyorlar.

Eğer çalışıyorsa bu yazı abonelere öne çıkan görseli ile gitmiş olacak. Abonemizseniz ve bu yazının epostası size görselsiz geldiyse, yorum yazarsanız kontrol edebiliriz.

Teşekkürler.

36
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir