paylaşma ikonu ile WordPress'ten Bluesky'a

WordPress Postlarınızı Bluesky Üzerinde Paylaşma Kodu

54

[ Okuma süresi tahmini 2 dakikadır ]

WordPress post/ yazılarınızı Bluesky üzerinden paylaşma kodu tam olarak bir yerde yok. Paylaşılan bir kod parçası ile deneme yaptım çalıştı. Yazının altına Bluesky düğmesi ile ekledim.

Kod web üzerinden sadece başlık ve ilgili yazının adresini paylaşıyor. Ancak Bluesky üzerinde “Add link card” seçeneği de çıkıyor. Böylece ilgili görseli ile birlikte paylaşılabiliyor. Yani olması gerektiği gibi. Seçeneği çıkıyor diyorum, çünkü “Link card”ını eklemeden de paylaşabiliyorsunuz. Sanırım Bluesky bunu seçenek olarak tutuyor. İsteyen paylaşırken ekleyebilsin, diyor.

Gelelim Bluesky üzerinde paylaşma koduna;

<a target="_blank" title="Bluesky'da paylaş" rel="noreferrer" href="https://bsky.app/intent/compose?text=<?php the_title(); ?>%0A<?php the_permalink(); ?>">

Kod biraz problemli. Web üzerinden paylaşma yapıldığında “Add link card” seçeneği hemen çıkmıyor, url’nin sağında solunda “space” tuşunu tıklarsak çıkıyor.

iOS üzerinde de ilk paylaşımda çıkıyor. Ancak tarayıcıyı kapatmazsak ve paylaşımı yapmadan yazıya dönüp, yeniden paylaşmak istediğimizde paylaşma penceresi Bluesky üzerinde hiç açılmıyor.

Şimdilik “iş görür” modunda kalsın bu kod burada. İleride düzeldiğinde, düzenlendiğinde ben de düzeltirim kodu. Ya da kod düzgündür de Bluesky düzeltir ve kod düzgün çalışır.

Sizin bildiğiniz WordPress Postlarınızı Bluesky Üzerinde Paylaşma Kodu var ise yorumlara yazınız. Bağlantısını da verebilirsiniz, tabii.

Kelime Sayısı: 270 Yorum yapılmamış

Yazı altı elemanları

Bir şey mi söyleyeceksiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir