Biçim 
Copilot yapay zeka ikonun eskiz bir çizimi

Copilot’a Sunipeyk’i sordum

Microsoft’un Copilot yapay zekasına Sunipeyk’i sordum. Aşağıda vereceğim bilgileri yazdı. Benim sitede Nedir sayfasında kullandığımdan daha güzel. Sanırım, internet arama motorlarında Sunipeyk sitesini yapay zeka bu şekilde görüyor.

Sunipeyk’i sordum derken, sadece “sunipeyk” yazdım, o kadar. İngilizce cevap verdi, tabii. Hemen sonrasında da tercüme etmesini istedim. Tercümede maalesef hataları var. Kendi yazdığını kendi tam çeviremiyor. Ama olsun. Düzeltmeden, olduğu gibi ekliyorum;


**SuniPeyk**, WordPress, web standartları, kullanıcı deneyimi, markalar, sosyal medya, tasarım ve hatta bilim kurgu gibi konulara dair ilginç bir web sitesidir. Site, yapay zeka, afişler, filmler, romanlar ve kitap kapakları gibi geniş bir yelpazede konuları ele almaktadır.

Adının anlamı sizi merak ediyorsa, **SuniPeyk**, Türkçe’de “Yapay Uydu” anlamına gelir. Bu isim, etkileyici fikirler ve yaratıcı keşifler etrafında dönen bir site için oldukça uygun bir terimdir. Teknoloji, tasarım veya hikayecilikle ilgileniyorsanız, SuniPeyk çeşitli içerikleriyle keyifli bir yolculuk sunmaktadır.

SuniPeyk’in ilginç evrenini [buradan](https://www.sunipeyk.com/) keşfetmeye davetlisiniz!


Sonuna da bir roket ve bir yıldız emojisi eklemiş. Bir hatıra olarak bu yazı da dursun.

Copilot kendini de;


Copilot, Microsoft tarafından geliştirilen bir yapay zeka yardımcısıdır. Ben, Copilot olarak, kullanıcılara bilgi sağlama, soruları yanıtlama ve sohbet etme konularında yardımcı olmak için buradayım. Dil tercihinize göre İngilizce, Türkçe veya diğer dillerde iletişim kurabilirim.


şekilde anlatıyor, kısaca.

Aslında Microsoft sonradan dahil oldu. Ama her yere Copilot adı altında hemen entegre etti. Edge tarayıcı içinde, Bing arama motorunda, Windows 11 içine, iOs Uygulama olarak doğrudan Copilot olarak. Daha bir çok yerde de kullanıyor.

47
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir