güüneş ve ay olan bir toggle button iconu

Açık, Koyu Mod Kullanıcı Seçimi 2. Versiyon

Kullanıcılara açık/ koyu mod seçimi verilmesi gerekir diye düşünerek CoPilot destekli, hatta destekli değil kodu doğrudan CoPilot yazıyor, bir çalışma ile siteme eklemiştim.

Ziyaretçi, kullanıcı siteye geldiğinde bir button’a tıklayarak sitenin mod’unu seçebiliyor. İlk versiyonun yazısını Site Açık Koyu Modu için Kullanıcı Seçimi bağlantısından okuyabilirsiniz.

Başlangıçta da belirttiğim gibi, biraz CoPilot’ı uğraştırarak, biraz yazdığı kodları düzenleyerek ikinci bir versiyonu oluşturdum. CoPilot’ın bütün iyi niyetine ve/veya çabasına rağmen kodlar bazen çalışmayabiliyor. Ufak tefek ayar gerekebiliyor. Tabii css düzenlemelirini de ekledim. Neyse sonuçta düzenledim.

Şimdi sitenin header/ menü bölümü altında kırmızı sabitlenmiş bir bant içinde bir toggle buttonu var artık. Tıklıyorsunuz karanlık moda, tıklıyorsunuz aydınlık moda geçiyor, site. Button içinde de bir ay ve güneş svg ikonu var.

Bu şekilde sanki biraz daha şık oldu. Ne dersiniz? Evet, at’lan deve değil, bunlar. Çok yıllar önce zaten binlercesi yapılmıştı. Ben anca yapabildim- pardon ai ile yaptırabildim!

Yazı altı elemanları

42
Yazıyı paylaşabilirsiniz;

Bir yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir