açık koyu mod gösterir güneş ve ay ikonları

Site Açık Koyu Modu için Kullanıcı Seçimi

Sunipeyk olarak site koyu mod uyarlamasını yıllar önce yapmıştım. Ancak biraz daha geliştirmek, site ziyaretçisinin bir düğmeye basarak açık/koyu modlardan istediğine geçmesine, seçmesine olanak vermek istedim.

Elbette ilk başvurduğum CoPilot oldu gene. Biraz uğraştırdı ama temel bir şeyler yaptı. Ben de siteye ekledim. Sitenin en altında küçük bir button var. Üzerinde Darth Vader/ Anakin Skywalker yazıyor. Tıklıyorsunuz koyu mod, tıklıyorsunuz açık mod’a geçiyor. Telefonunuz veya bilgisyarınızda sistem veya tarayıcı ayarınızda koyu mod tercih ediyorsanız site zaten koyu olarak geliyor. Aslında buna rağmen düğmenin ziyaretçi seçimine göre değişmesini isterdim. Yapanlar var, internet üzerinde. Ama bir türlü anlatamadım CoPilot’a. Sanırım benin suçum. Doğru anlatabilsem kesin yazardı kodunu.

Ben kafayı bir toplayayım. O da biraz dinlensin. Yeniden deneriz.

2019 yılında ilk açık koyu modu yaptığımda kod ve örneğini, nasıl yapıldığını Siteniz için Açık/ Koyu Tema yazımda anlatmıştım.

Site Koyu Mod’u %80 oranında tercih ediliyormuş, kullanıcı tarafında. Aslında oldukça yüksek bir oran. Hatta bazı siteler sadece koyu mod ile yayınlarını sürdürüyorlar. Tabii bu bir tercih meselesi. Ben en iyisi tercihi ziyaretçiye bırakmak gerekir diye düşünüyorum. Bu sebeple iki varyasyon ile Sunipeyk koyu mod’u destekler kodlara sahip.

Siz telefon ve cihazlarınızda hangi mod’u tercih ediyorsunuz? Açık mı? Koyu mu?

Sizin sitenizin koyu mod’u var mı?

38
PAYLAŞ

Bir cevap ve/veya yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir