fallout yazısı ve fallout boy, karakteri

Fallout Dizisi

65

[ Okuma süresi yaklaşık 3 dakikadır ]

Açılış bölümü, birinci bölüm bayağı bir şölen şeklinde ve gayet hızlı başlıyor. Fallout oyununu çok da beğenmemiş ve çok az oynamış biri olarak dizi iyi başladı. Oldukça iyi hem de.

Fallout oyunlarını beğenmemiş olsam da, görsellerini, ikonlarını, yarattıkları evreni ve dökümanlarını beğenirim. Biraz fazla abartılı olsalar da, atomik punk retro fütüristik tarzı şahane, aslında.

Oyundan uyarlama diziler sanırım daha çok izleyici çekiyor. Tutmuş, sevilen bir oyunun dizisi/ filmi hazır potansiyel bir seyirci kitlesi sağlıyor. Elbette çok da büyük bir risk ile geliyor bu potansiyel. Eğer oyunu hayranları/ fanları beğenmez ise internet/ sosyal medya üzerinde diziyi hızla gömebilirler de.

Dizi, II. Dünya Savaşı sonrası nükleer teknolojideki ilerlemelerin yol açtığı alternatif bir tarih örgüsünde geçiyor ve nükleer bir felaketin ardından hayatta kalanların hikayesini anlatıyor.


Retro-Fütüristik Stil: Amazon Prime’daki yeni Fallout dizisi, retro-fütüristik stilini canlı Technicolor ile hayata geçiriyor ve video oyununu en iyi şekilde canlandırıyor. Dizi, abartılı kostümler, çizgi film gibi şiddet ve çok büyük silahlarla dolu.

Fallout serisi ve yeni dizisi yaratıcı ve çok katmanlı. Oyunlar ve dizi, post-apokaliptik bir dünyada hayatta kalma mücadelesini, karanlık mizahı ve retro-fütüristik unsurlarıyla birleştirerek benzersiz bir deneyim sunuyor. (CoPilot ai yorumu)


Fallout dizisi Amazon Prime platformunda 8 bölüm olarak geldi. Oyunu sevenler ile bu yoklukta biraz bilim kurgu sevenlere ilaç gibi gelecek gibi duruyor. Çok gibili bir cümle oldu ama, neyse.

Görüldüğü gibi boşuna bir oyunun dizisi yapılmıyor. Potansiyel hayranları orada. Bekliyorlar. İyi de yaparsanız, başarı ve kazanç hazır gibi.

Oyunu sevenlerin, tüm serileri oynamış olanların yorum ve eleştirilerini de merakla bekliyoruz tabii. Siz de onlardan biriyseniz, yorumlarınızı yazınız.

2 yorum var

Yazı altı elemanları

"Fallout Dizisi" için 2 yorum var

Yorumları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir