3 tarafı renkli bir küp ile bluesky yazısı

Bluesky Yeni Sosyal Medya

131

[ Okuma süresi tahmini 1 dakikadır ]

Bluesky, Blueskyweb veya Bluesky Social, tam adı daha tam olarak oturmamış sanırım. Kısaca Bluesky olarak biliniyor şimdilerde. Twitter‘ı kurucusu Jack Dorsey‘in yeni sosyal medya uygulaması.

Blueksy’ın site adresleri şöyle;

Bluesky arayüz olarak Twitter ile hemen hemen aynı görünüyor. Ancak merkezi olmayan bir yapı ile sunuluyor olduğu bilgisi var, yabancı kaynaklarda. Teknik olarak nedir ben bilmiyorum.

Bluesky App Store‘dan indirilebiliyor. Arayüzünü de orada ki ekran görüntü örneklerinden görebiliyoruz. Ancak uygulama şu an “private beta”. Yani “davetiye” kodu ile üyeliğinizi tamamlayabiliyorsunuz. Davetiyeniz yoksa, üye olamıyorsunuz (şimdilik). Davetiye için eposta adresinizi bırakabilirsiniz. Yukarıda verdiğim Bleusky sitelerinden üyelik isteği, davet kodu için eposta adresinizi sıraya sokabilirsiniz. Ne kadar süre içinde dönüldüğü bilgisi de yok maalesef.

Bakalım Bluesky Twitter’ın yerini alabilecek mi? “Private Beta”dan çıkar çıkmaz kendini belli edebilir yeni platformun akibeti. Sosyal medya kullanıcılarının bir kısmı sürekli Twitter alternatifi arıyor sürekli. Aranan uygulama Bluesky olabilir (mi?).

Kelime Sayısı: 186 Yorum yapılmamış

Yazı altı elemanları

Bir şey mi söyleyeceksiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir