mastodon ikonu

Mastodon Social Hesabı da Açtım

Mastodon hesabı da açmadan olmayacak tabii. Sanırım yakında Threads kapanacak zaten. Geçici diyorlar ama neyse, işte. Tabii onun yerine değil. Mastodon’u ilk çıktığında da açmıştım ama, hesap durumları biraz karışıktı diye hatırlıyorum o ilk zamanlarda.

Şimdi yeni Mastodon Social üzerinden hesapları açtım. Site içinde paylaşma kod ve svg ikonlarını da ayarladım. Post paylaşma kodunun denemelerini yaptım. Çalışıyor. WordPress yazılarını Mastodon üzerinde paylaşma kodunu da aşağıda vereceğim.

Mastodon’un resmi iOS ve Android uygulamalarını telefonunuza indirebilirsiniz.

Bu Bluesky ve Mastodon gibi yeni nesil merkeziyetsiz (merkezi olmayan) sosyal medya platformalarının henüz çok yüksek sayıda kullanıcıları yok. Ama belli olmaz, her an bir tanesi hızla yükselebilir.

WordPress yazılarınızı Mastodon üzerinden paylaşma kodu

<a target="_blank" title="Mastodon'da paylaş" href="https://mastodon.social/share?text=<?php echo urlencode(get_the_title()); ?>+%20<?php echo urlencode(get_the_permalink()); ?>">Mastedon'da Paylaş</a>

Ben bu kodu bir Mastodon svg ikonu ile birlikte, yazıların altında kullanıyorum. Ayrıca takip etmek isteyenler için nedir sayfası ve sitenin en alt, footer bölümüne de Sunipeyk mastodon sayfasının bağlantısını ekledim. Ancak iPhone, iOS üzerinde telefonumda Mastodon uygulaması olmasına rağmen web tarayıcısı üzerinden paylaşma açıyor. Uygulamada açmıyor. Sorun Mastodon uygulmasında veya iOS’da olabilir.

Sizin de Mastodon hesabınız var ise yorumlarda paylaşırsanız takipleşebiliriz. Görüşmek üzere.

Yazı altı elemanları

65
Yazıyı paylaşabilirsiniz;

Bir yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir