istanbul modern flat site

Daha Modern İstanbul Modern Sitesi

86

[ Okuma süresi yaklaşık 2 dakikadır ]

İstanbul Modern modern ancak tam değil.
Burada ‘Modern’ lafını siteye uysun diye kullandık. Yoksa modernlik nedir bi-haberizdir muhtemelen. Aslında İstanbul Modern’in sitesi gayet sade, işlevsel ve evet gayet de güzel.
Ancak! Maalesef mobil dostu (mobile friendly) değil. Oysa mevcut hali ile bile gayet rahat responsive (esnek) yapıya geçebilir. Google’ın ‘Mostly fluid’ veya bir başka modelini mevcut yapıya entegre edebilirler.
Mevcut site yapı ve hiyerarşini değiştirmeleri için bir sebep görünmüyor. Hatta site mevcut kullanıcıları için mevcut yapının, görünümün değişmemesi daha uygun olacaktır. Yapılması gereken sadece sitede var olan modüllerin responsive tasarıma göre modellenmesi. Elbette görsel, ikon ve grafiklerin de uyumlu ve esnek hale getirilmesi gerekiyor.

Modern, Flat ve Responsive

Yukarıda da belirttiğim gibi mevcut site modern ve flat görünüme zaten sahip. Tek eksiklik cihaz bazlı esnekliğe sahip olmaması. Bunu da yapar ve yaptırabilirlerse daha fazla ve geniş kitlelere ulaşabilme imkanını hızlıca elde edecekler.

Ufak Tefek Kusurlar

Bunlar yapılırken ufak tefek kusurlar da düzeltilir, tabii. Örneğin;

gibi.
Hadi diğerleri neyse de, Twitter ikonunun 3, 5 değişim öncesinden kalmış olması güzel durmuyor. Sonuçta at değil deve değil. Ufak bir ikonu niye değiştirmeye üşenirsiniz ki?

Yorum yok

Yazı altı elemanları

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir